/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » شعارهاى نژادپرستانه كورش_پرستان باعث درگيرى در دزفول شد
شعارهاى نژادپرستانه كورش_پرستان باعث درگيرى در دزفول شد آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

شعارهاى نژادپرستانه كورش_پرستان باعث درگيرى در دزفول شد

اوغوز تی وی:پنجشنبه 6 مهرماه مصادف با هفتم ماه محرم جارى ساكنان اين شهرك كه غالباً از شهروندان عرب هستند در حال اجراى مراسم عاشورا بودند كه با اعتراض گروهى از شهروندان #للر مواجه مى شوند.

يكى از ساكنان اين شهرك مى گويد: ما در حال اجراى مراسم و تعزيه خيابانى بوديم كه يك دفعه مشاهده كرديم گروهى (#كورش_پرست)با سردادن شعار “ما كورشى هستيم…حسين نمى پرستيم” مراسم را به هم زدند و اين باعث شد كه درگيرى رخ بدهد. او افزود: در اين درگيرى حدود 30 نَفَر مجروح شدند و متاسفانه دخالت نيروى انتظامى بجاى حل موضوع و دستگيرى مسببان وعاملان درگيرى به چندين منزل از شهروندان عرب هجوم كرده است و در طى اين سه روز اكثر جوانان ما براى رهايى از بازداشت به مناطق اطراف پناه بردند.

در دزفول و بعضى از شهرها گروهى موسوم به #كورش_پرستان فعاليت چشمگيرى دارند و در ترويج#عربستيزى و #نژادپرستى و در ايجاد اختلافات قومى نقش بسزايى دارند و در اين مورد مقامات قضائى و امنيتى هيچگونه برخوردى با آنها نداشته اند.

دو سال پيش افراد ناشناسى در صفی آباد دزفول سوار بر یک‌دستگاه خودروی سواری پژو به محل تکیه هیات عزاداری قمر بنی‌هاشم این شهر هجوم كرده است و دو نَفَر را كشتند كه بعد از اين حادثه 15 نَفَر از شهروندان عرب در روستاهاى اطراف شوش را بازداشت كردند و سپس در دادگاه انقلاب اهواز محاكمه و دو تن از آنها به اعدام محكوم شدند. اين دو تن كه از کنشگران مذهبی عرب اهل سنت روستاهاى شوش هستند در دادگاه اتهامات نسبت داده شده را رد كردند و به قاضى پرونده گفته اند كه اداره اطلاعات مى دانند كه موضوع صفى آباد اختلاف قبيله اى بوده و ما هيچ ارتباطى با آن نداريم، تنها جرم ما مبلغ اهل سنت هستيم و اداره اطلاعات جهت قدرت نمايى و حذف اين عمل را به ما نسبت داده است.

در سالهاى اخير حاكمان ايران جهت بقاى نظام خود به تفرقه افکنی مذهبى و همچنين اختلافات قومى دامن زده اند.

شهرك حمزه در 26 كيلومترى شهر دزفول و در سال 1359 بدليل جنگ ایران-عراق برخی از شهروندان عرب شهرهایی همچون رفیع، بستان، حویزه، عبادان و محمره در اين شهرك ساكن شدند.ساکنان اولیه اين شهرك صد در صد عرب هستند اما در قسمت شمال غربی این شهر روستای لر نشین به نام شيرين آب وجود دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture