/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » شكستن دست هاى فعال الاحوازی در زیر شکنجه

شكستن دست هاى فعال الاحوازی در زیر شکنجه

اغوز تی‌وی : ماجد آلبوغبیش فرزند مالک متولد ۱۳۵۷ از اهالی فلاحیه “شادگان” روستای حدبه که در سال۱۳۸۵ باتهام انجام عملیات بر علیه مقام امنیتی،درگیری با نیروهای اداره اطلاعات،تبلیغ علیه نظام جمهوری، در محمره بازداشت شد و در حال حاضر در زندان شیبان  الاحواز بسر می برد.

 کریم دحیمی فعال حقوق بشر عرب  الاحوازی ماجرای شکنجه شدن ماجد آلبوغبیش در زندان شیبان احواز را اینگونه تشریح می کند:

ماجد آلبوغبیش ابتدا در شعبه بازپرسی محمره”خرمشهر” قاضى “دریس مسلم”  و سپس در شهر احواز دادگاه انقلاب شعبه اول محاکمه و به ۸ سال و به پرداخت یک میلیارد ریال محکوم شد.

به گزارش اغوز تی‌وی ،بستگان آلبوغبیش مى گویند:محکومیت ماجد به إتمام رسیده اما بدلیل عدم پرداخت مبلغ تا کنون در زندان بسر مى برد.

طبق گفته بستگان آلبوغبیش، روز دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ شمسی  بدلیل گرایش ماجد به مذهب اهل سنت وبا برپایی نماز به سبک اهل سنت، توسط یکى از مأموران زندان بعد از تایم ادارى شکنجه مى شود. بنا به گفته این منبع موثق؛ محمدى مسؤل داخلى زندان،ماجد را شکنجه داده وحتى دستهاى او صدمه دیدند. شایان ذکر است دست راست ماجد در هنگام بازداشت در بازداشتگاه اطلاعات احواز در اثر شکنجه شدید شکسته بود.

خانواده آلبوغبیش از روز دوشنبه تا کنون موفق به دیدن ماجد نشدند و روز پنجشنبه تا شب در مقابل درب زندان جهت کسب خبر از وضعیت جسمانى او در انتظار بودند.

ماجد آلبوغبیش متأهل و داراى یک فرزند که بعد از دستگیرى و صدور حکم، همسرش بنا به دلائلى از او طلاق مى گیرد.

هم پرونده آلبوغبیش، امید بغلانى متولد ۱۳۵۹ متأهل از اهالى محمره و محمد مجدم متولد ۱۳۶۲ از اهالى احواز  بعد از دستگیری ماجد از منطقه  گریختند و در سال ۱۳۹۰ در شهرستان مهران مرز عراق توسط ماموران اطلاعات دستگیر و بعد از انتقال به محمره و سپس احواز در دادگاه انقلاب محاکمه  و هر کدام به  ۱۶ سال حبس و پرداخت یک میلیارد محکوم شدند.

این سه زندانى قبلا در زندان کارون بودند و اخیرا همراه ۲۲۰ زندانی سیاسی،مدنی و مذهبى اهل سنت عرب از زندان کارون به زندان شیبان “مجتمع حرفه آموزى احواز” منتقل شدند. متاسفانه بدلیل عدم اطلاع رسانى تا کنون اسامى این سه نفر ذکر نشده است.

خاطر نشان کنیم  ملت عرب  الاحواز در بدترین شرایط  اقتصادی و سیاسی تحت فشار‌های رژیم قرار دارند یکی‌ مناطق  ثروتمند جغرافیایی سیاسی ایران, عربستان الاحوازمیباشد که رژیم ایران طی‌۸۰ سال گذشته الاحواز را همانند سایر نقاط غیر فارس تحت چپاول رژیم‌های ایرانی‌ قرار گرفته و در مقابل آن ملت عرب که در وطن خود تحت شدید کوچ‌های اجباری ،تحقیر‌ها و توهین‌های هویتی ، زندان‌ها و شکنجه‌های قرون وسطائی قرار میگیرند .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture