/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » شيخ شامو: دستوركار پ.ك.ك توسط ايران تعيين مى شود

شيخ شامو: دستوركار پ.ك.ك توسط ايران تعيين مى شود

اوغوز تی وی:شیخ شامو، نماینده کردهای ایزدی در پارلمان اقلیم کرد عراق در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: “گروه تروريستى و مسلح پ.ک.ک به جای حمایت از مردمى كه مورد ظلم داعش شده اند، برنامه ویژه‌ای براى اهداف سیاسی را دنبال مى كند. اين گروه دستوركار خود را از ايران مى گيرد و در راستای اهداف اين كشور فعالیت می کنند”.

وی افزود: شنگال (سنجار) از تروریست‌های داعشی باز پس‌گرفته شده است ولی به دلیل حضور گروه تروریستی پ.ک.ک در این منطقه از لحاظ امنیت و ثبات، در شرایط بسیار دشواری به سر می بریم.

وی با اشاره به استقرار اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک به بهانه حفاظت از کردهای ایزدی‌ در منطقه و با استفاده از ضعف امنیتی ناشی از حمله داعش به سنجار در 3 اوت 2014 گفت: اعضای پ.ک.ک طی این مدت رفتارهایی مغایر بهانه‌شان نشان داده اند.

وی با تاکید بر این که زخم ایزدی‌های سنجار ابتدا بر اثر حملات داعش و سپس به دلیل حضور پ.ک.ک عمیق‌تر شده است، تصریح کرد: پ.ک.ک در این منطقه سیاست کشتن و نابود کردن را اجرا می کند.

این نماینده ایزدی ها در پارلمان اقلیم کرد عراق با اشاره به این که شمار زیادی سرمایه‌گذار آماده برای بازسازی منطقه به همین دلایل از این کار فاصله گرفته اند، افزود: از آن جا که صاحبان شرکت ها و سرمایه‌گذاران حضور پ.ک.ک در سنجار را به عنوان تهدیدی برای خودشان ارزیابی می کنند، از انجام فعالیت در آن خودداری می کنند.

شیخ شامو همچنین به ابعاد خطر مدارس راه اندازی شده توسط پ.ک.ک برای کودکان ایزدی نیز پرداخت و خاطر نشان کرد: در این مدارس آموزش هایی مغایر با فرهنگ و سنت‌های ایزدی‌ و رفتار‌های تحریک آمیز علیه ارزش‌های جامعه ارائه می شود.

منبع خبر گزاری آنا تولی

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture