/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » شیوع بیماری تب برفکی در اهر با مرگ صدها رأس گاو و گوسفند+ فیلم
قاراداغ در محاصره حکومت ایران

شیوع بیماری تب برفکی در اهر با مرگ صدها رأس گاو و گوسفند+ فیلم

اوغوز تی وی:شیوع بیماری تب برفکی در شهرستان اهر به قدری گسترش یافته که با مرگ صدها رأس گاو و گوسفند، فضای نگران کننده‌ای را برای روستائیان درگیر با این بیماری ایجاد کرده است.

به گزارش اوغوز تی وی ازقاراداغ، هر روز شاهد رفت و آمدهای دامداران شهرستان اهر به سوی مسئولین هستیم ولی اغلب این دامداران روستایی از این رفت و آمدها خسته شده‌اند در حالی اغلب روستاهای این شهرستان با بحران تب برفکی گریبان گیر شده است.

برخی از ساکنین روستاها معتقدند که واکسن‌های موجود در بازار تاثیری بر بهبودی بیماری احشام آن‌ها ندارد و اکنون امیدوارند تا با ورود واکسن جدید از مرگ و میر گاو و گوسفندانشان جلوگیری شود.

این در حالی است که با پیگیری‌هایاهالی قاراداغ ، حاکی از شیوع تب برفکی در اکثر روستاهای شهرستان اهر است و طبق بررسی‌های صورت گرفته از روستائیان، تاکنون روستاهای انجرد، انداب جدید، سامبران، ورگهان، نقاره کوب جدید و غیره با مرگ احشام دست و پنجه نرم می‌کنند، با وجود این که اغلب دامداران روستایی با از دست دادن احشام خود نگران هستند.

ولی بر اساس پیگیری‌ها از روستائیان، معتقدند که دیگر منابع مالی ندارند تا با خرید واکسن‌های متعدد از مرگ احشام خود جلوگیری کنند، در حالی که بیشتر ساکنین روستاها از طریق فروش لبنیات دام مخارج روزمره خانواده‌های خود را تأمین می‌کنند.

 

منطقه قاراداغ به مرکزیت اهر  با  اینکه از لحاظ پتانسیل اقتصادی یکی از  ثروتمند ترین منطقه آزربایجان جنوبی حساب میشود ولی به خاطر سیاستهای نژاد پرستانه حکومت ایران همیشه از بحران اقتصادی رنج میبرند    .

حکومت ایران  همیشه به منطقه قاراداغ نگاه امنیتی داشته و با  تحمیل فشار اقتصادی بر اهالی سعی در کوچاندن مردم منطقه به دیگر مناطق هست 

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture