/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ضرب و شتم و بازداشت شمار زیادی از فعالین ملی در مراسم امسال قلعه بابک + فیلم
ضرب و شتم و بازداشت شمار زیادی از فعالین ملی در مراسم امسال قلعه بابک آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

ضرب و شتم و بازداشت شمار زیادی از فعالین ملی در مراسم امسال قلعه بابک + فیلم

اوغوز تی وی:امروز ۹ تیرماه ۱۳۹۶ جمعی از فعالین حرکت ملی آذبایجان از شهرهای مختلف برای بزرگداشت و برپایی مراسم سالروز تولد بابک خرم دین در قلعه بابک حاضر گردیده اند. پس از برگزاری مراسم و در هنگام بازگشت تعدادی از فعالین به نامهای مرتضی پروین(اردبیل) رحیم نوروزی (اردبیل) حامد روادی ( اردبیل ) و اکبر جهانگیری (اهر) توسط مامورین لباس شخصی دستگیر شده اند . بدلیل بی‌خبری از برخی فعالین احتمال بازداشت تعداد بیشتری از فعالین به قوت خود باقیست.

در تصاویر مخابره شده از مراسم سخنران اصلی توحید امیر امینی می باشند که سخنانی در محکومیت احکام صادره علیه فعالین بخصوص مهندس سیامک میرزایی سخنانی را ایراد می دارند .تا این لحظه تماس خانواده ونزدیکان وی برای جویا شدن وضعیت این فعال بی نتیجه مانده است.

به گفته شاهدان یکی از چهار نفری که تاکنون در مراسم قلعه بابک دستگیر شده اند به علت درگیری و ضرب و شتم توسط مامورین لباس شخصی بوسیله آمبولانس از محوطه پایینی قلعه بابک به مکان نامعلومی انتقال داده شده است. شاهدان عینی به دلیل خون آلود بودن صورت و لباس ای این فعال و هم چنین از هوش رفتگی آقای رحیم نوروزی در زمان انتقال بوسیله آمبولانس ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی ایشان داشته اند.

 بر اساس خبر مخابره شده به اوغوز تی وی  آخرین  اسامی بازداشت شده گان تا  این لحظه بدین قرار است : ۱ اکبر جهانگیری ۲ توحید امیر امینی ۳ رحیم نوروزی ۴ مرتضی پروین ۵ سعید صادقی ۶ حامد رواجی ۷سجاد صدقی

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture