/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » عراق مسیر خطوط انتقال نفت کرکوک به جیهان ترکیه را تغییر می دهد
عراق مسیر خطوط انتقال نفت کرکوک به جیهان ترکیه را تغییر می دهد آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

عراق مسیر خطوط انتقال نفت کرکوک به جیهان ترکیه را تغییر می دهد

اوغوز تی وی:در ادامه اقدامات دولت مرکزی عراق علیه عوامل برگزاری همه پرسی، وزارت نفت عراق درصد تغییر مسیر خطوط انتقال نفت کرکوک به بندر جیهان ترکیه از اقلیم کردستان به دو استان صلاح الدین و نینوا در شمال عراق بر آمده است.

سایت رسمی وزارت نفت عراق در بیانیه ای که امروز سه شنبه منتشر کرده اعلام کرد که وزیر نفت عراق برضرورت تسریع برای از سرگیری صادرات نفت از طریق شبکه انتقال نفت امتداد یافته از چاه های نفت کرکوک به بندر جیهان ترکیه از طریق عبور از دو استان صلاح الدین و نینوا در شمال عراق تاکید کرد.
به نوشته بیانیه، ‘عبدالجبار علی اللعیبی’ در این راستا از شرکت نفت شمال، شرکت پروژه های نفتی و شرکت خطوط انتقال نفت عراق خواسته است که یک طرح فوری برای شروع عملیات نوسازی و بازسازی کامل و سریع این شبکه انتقال نفت خام از چاه های نفت کرکوک به بندر جیهان ترکیه آغاز کنند.
وزیر نفت عراق گفته است که با تلاش های وزارت نفت عراق برای بازسازی این شبکه انتقال نفت با توجه به امکانات موجود و تلاش نیروهای بومی عراق و حمایت و پیگیری نخست وزیر عراق، چالش ها و سختی های مالی و اقتصادی مانعی بر سر اجرای این طرح نخواهد بود.
سایت خبری وزارت نفت عراق افزوده است که سخنگوی این وزارتخانه در همین راستا گفته است که با توجه به پیروزی های اخیر نیروهای امنیتی عراق و آزادی تمامی شهرها در استان های کرکوک، صلاح الدین و نینوا، وزیر نفت عراق سه شرکت مزبور نفتی عراقی را موظف کرده است که این شبکه خطوط انتقال نفت را بازسازی کنند.
‘عاصم جهاد’ گفته است که باندهای تروریستی در طول سنوات اخیر که این مناطق را در شمال عراق تحت تصرف داشتند، با عملیات تخریبی سازمان یافته علیه خطوط انتقال نفت، درصدد تخریب اقتصاد عراق از طریق سرقت نفت خام و آسیب رساندن به تاسیسات و چاه های نفتی عراق بودند.
به گفته وی، عراق امیدوار است بعد از بازسازی این لوله های انتقال نفت، پتانسیل صادراتی خود را که بین 250 تا 400 هزار بشکه در روز است، بازیابد و بتواند آن را از طریق صادرات نفت از شمال عراق ارتقا دهد.
سایت وزارت نفت عراق در ادامه همین خبر نوشته است که وزیر نفت عراق دیروز دوشنبه با سفیر ترکیه در بغداد دیدار کرد و راه کارهای ارتقای مناسبات دو جانبه در بخش نفت و انرژی و صادرات نفت از طریق بندر جیهان ترکیه را با وی بحث و بررسی کرد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture