/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » عربستان ۱۵ جاسوس ایران را اعدام خواهدکرد

عربستان ۱۵ جاسوس ایران را اعدام خواهدکرد

اغوز تی‌وی :رسانه‌های رسمی عربستان سعودی خبر می‌دهند که یک دادگاه در این کشور روز سه‌شنبه، ۱۶ آذر، پانزده نفر را به اتهام جاسوسی برای ایران به اعدام محکوم کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دادگاه ویژه کیفری شهر ریاض، .از میان ۳۲ نفر پانزده نفر  به اعدام ,همچنین پانزده نفر دیگر را در همین رابطه به حبس از شش‌ ماه تا ۲۵ سال محکوم کرده و دو نفر دیگر را نیز در این پرونده تبرئه کرده است .سی تن از آنها از شیعیان عربستان هستند و دو تن دیگر یک ایرانی و یک افغان هستند که همگی در سال ۲۰۱۳ به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران بازداشت شده و دادگاه آنها در ماه فوریه سال جاری برگزار شده بود. .به نوشته رسانه‌های سعودی، بسیاری از افرادی که در ارتباط با این پرونده برایشان حکم صادر شده از کارکنان سابق وزارت دفاع و وزارت کشور سعودی هستند.

پشتیبانی از اعتراضات منطقه شیعه‌نشین قطیف در عربستان، اجیر کردن دیگران برای جاسوسی، ارسال گزارش‌های رمزگذاری‌شده به وزارت اطلاعات ایران از طریق ای‌میل و خیانت به پادشاه از دیگر اتهام‌های متوجه این افراد است.به نوشته خبرگزاری فرانسه، برخی از این افراد همچنین متهم هستند که با علی خامنه‌ای، دیدار کرده‌اند.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture