/  
صفحه اصلی‌ » اخبار »   فاکس نیوز: تروریست معروف قاسم سلیمانی  پای خود را بیرون از خط تحریم گذاشت

  فاکس نیوز: تروریست معروف قاسم سلیمانی  پای خود را بیرون از خط تحریم گذاشت

اغوز تی‌وی :شبکه خبری «فاکس نیوز»، چهارشنبه ۱۵ فوریه به نقل از منابع امنیتی آمریکایی گزارش داد که تروریست معروف قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران,به روسیه سفر کرده است.این شبکه خبری، سفر سلیمانی به روسیه را، نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌داند که او را به خاطر در فهرست تحریم‌های خود قرار داده و از سفر منع کرده است.

برپایه گزارش «فاکس نیوز»، سلیمانی سه‌شنبه ۱۴ فوریه، به وسیله هواپیمای شرکت خطوط هوایی «ماهان» برای سفری چند روزه، به روسیه رفته و قرار است طی آن با شماری از مسئولان روس، دیدار و گفت‌وگو کند.

این گزارش افزوده است که سلیمانی در دیدارهای خود، ناخرسندی تهران را از نزدیکی روسیه با پادشاهی سعودی و دیگر کشورهای عربی و عقد قراردادهایی برای فروش اسلحه به آن‌ها، ابراز خواهد کرد.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA)، درخواست شبکه «فاکس نیوز» برای اظهار نظر درباره این گزارش را، بی‌پاسخ گذاشته است. همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که از سفر سلیمانی به روسیه، اطلاعی ندارد.

این شبکه خبری می‌گوید که طی یک سال گذشته، این سومین سفر سلیمانی به روسیه است. این شبکه آمریکایی افزوده که سلیمانی پس از توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ هم به مسکو سفر کرده و طی آن با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه، دیدار کرده بود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، سال ۲۰۰۷ در قطعنامه ۱۷۴۷، قاسم سلیمانی و شماری از مسئولان ایرانی دیگر را به خاطر ارتباطشان با برنامه موشکی رژیم اشغالگر و غاصب ایرانی‌ و نقششان در ساخت موشک‌های حامل کلاهک‌ هسته‌ای، در فهرست تحریم‌های خود قرار داده و آن‌ها را از سفر منع کرد.

۲۴ ژانویه ۲۰۱۱، اتحادیه اروپا، نام‌های قاسم سلیمانی, محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسدران  و حسین طائب فرمانده اطلاعات سپاه  این قوا ی تروریستی رژیم ایرانی‌ را به خاطر تهیه جنگ‌افزار برای ارتش سوریه به منظور سرکوب اعتراض‌ها، در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

ایالات متحده آمریکا هم اوت ۲۰۱۲، قاسم سلیمانی را به خاطر کمک تسلیحاتی به نظام سوریه و دخالت نظامی میدانی و لجستگی در این کشور، به فهرست تحریم‌های خود افزود.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture