/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » فعال ملی عسگر اکبر زاده توسط نیروهای اطلاعات دزدیده شد

فعال ملی عسگر اکبر زاده توسط نیروهای اطلاعات دزدیده شد

 اغوز تی‌وی  :عسگر اکبر زاده فعال ملی اهل اردبیل از طرف نیرو‌های اطلاعات علناً در روز روشن , بدون حکم قضایی‌ و بدون اتهام قبلی‌ دزدیده شده ودر سلول‌های بازداشتگاه اطلاعات بسر میبرد.
طبق گزارشات رسیده به اغوز تی‌وی از اردبیل ، عسگر اکبر زاده فعال ملی آزربایجان جنوبی  ,امروز ۱۱/اسفند /۱۳۹۴ همزمان بعد از اتمام دوره سربازی توسط نیروهای  اطلاعاتی بازداشت شد.ماموران  اطلاعاتی پس از یک‌ساعت از بازداشت عسگر نگذشته ,به منزل پدری ایشان وحشیانه حمله ور شده ,خانه پدری ایشان را بهم ریخته و مدارک اعضا خانواده را به بهانه تحقیقات بیشتربا خود برده اند.

عسگر اکبر زاده پيش از اين نيز چند بار دستگير و زندانی شده و در دادگاهی «غيرعلنی» پس از محاکمه با اتهام های «اقدام عليه امنيت ملی» و « تبلیغ علیه نظام» به زندان و پرداخت جريمه نقدی متهم شده بود.

او در خرداد ۸۵ به اتهام پخش فراخوان برای تظاهرات متعاقب سلسله اعتراض های آذربايجان دستگير و زندانی شده و در دادگاهی غير علنی به اتهام اقدام عليه امنيت ملی به پرداخت ۶۰۰ هزارتومان جريمه نقدی محکوم شد. وی باز در مهرماه همان سال به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق پخش اعلامیه بازداشت و بعدها به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

در این میان محکومیت چندی پیش اکبرزاده  با اتهامهایی چون ” عضویت در تشکیلات غیر قانونی حرکت ملی آذربایجان” به تحمل پنج سال حبس در زندان زاهدان محکوم شده بود

عسگر اکبرزاده،  دانشجوی شیمی دانشگاه پبام نور اردبیلبود که بار دیگر  ۲۰ خرداد ۸۷ توسط نيروهای امنيتی در مقابل درب دانشگاه بازداشت و مدت ۲۸ روز را در بازداشتگاه اداره اطلاعات و زندان مرکزی شهر اردبیل سپری کرد. وی سپس به قید وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد گشت.

سازمان عفو بين الملل در نوامبر سال ۲۰۰۶ و فوريه ۲۰۰۷ بيانيه های جداگانه ای را در باره عسگر اکبرزاده صادر کرده و نسبت به سلامتی او در زندان ابراز نگرانی کرده بود.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture