/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مافیای سپاه در مدت ده ماه جان 85 شهروند آزربایجانی را گرفت

مافیای سپاه در مدت ده ماه جان 85 شهروند آزربایجانی را گرفت

اوغوز تی وی:مصرف مواد مخدر و فروش آن توسط مافیای سپاه  در آزربایجان شرقی به مرگ 85 تن طی ده ماه سبب شدهاست. افزایش گسترده مصرف مواد مخدر به ویژه از نوع صنعتی آن که در آزمایشگاه های خانگی  توسط افراد خاصی تولید میشوند، به مرگ مصرف کنندگان می‌انجامد.

به گزارش اوغوز تی وی ، سازمان پزشک قانونی استان آزربایجان شرقی اعلام کرده است، درده ماهه منتهی به دی ماه  امسال تعداد 85 نفر در استان بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند.از این تعداد 5 نفر زن و 80 نفر مرد بوده است. این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 88 نفر فوت شده بود 3 درصد کاهش داشته است.بنا بر این گزارش،  کل متوفیات سوء مصرف مواد در استان در سال 1393 برابر با 102نفر بود که 4 نفر از آنان زن بوده است.

در دی ماه امسال تعداد 11 نفر براثر سوء مصرف مواد جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنان زن بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 5 نفر فوت شده بود 6 نفر افزایش یافته است.

آمار مرگ بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در حالی مطرح شده که برخی از کارشناسان منتقد نظام از کم کاری جمهوری اسلامی در برخورد با معضل اعتیاد خبر می دهند. به اعتقاد این کارشناسان، اگرچه دولت ایران با اعدام برخی از قاچاقچیان خرده پا در صدد نشان دادن همت خود برای مبارزه با مواد مخدر است، اما شواهد زیادی وجود دارد که حاکی از دخالت برخی از مافیاهای نزدیک به حلقه قدرت در امر قاچاق و توزیع مواد مخدر در سطح ایران است. امری که با هدف سستی و رخوت بیشتر جوانان و مشغول نمودن اذهان آنان به اموری غیر از مسائل سیاسی و جنایت های دولت صورت می گیرد. همچنین ناگفته پیداست که قاچاق مواد مخدر در کشوری 78 میلیونی چه سود هنگفتی برای مافیای آن (که گفته می شود با سپاه پاسداران در ارتباط است) به همراه دارد.

دولت فاشیست ایران از بدو تاسیس  در راستای دشمنی با تورک های آزربایجان جنوبی عمدا توسط مافیای سپاه ، مصرف مواد مخدر را  در این مناطق گسترش میدهد .نبود کار و معضلات اجتماعی زمینه را برای  مصرف مواد مخدر مهیا کرده است 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture