/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » متهم نمودن حرکت ملی آزربایجان به افراطی گری، نمونه بارزی از تخریب گری شونیسم فارس و سفسطه پردازی اشغالگری ایرانی‌

متهم نمودن حرکت ملی آزربایجان به افراطی گری، نمونه بارزی از تخریب گری شونیسم فارس و سفسطه پردازی اشغالگری ایرانی‌

اوغوزتی وی:متهم نمودن حرکت ملی آزربایجان و فعالان ملی به رادیکالیسم و افراطی گری روشی موزیانه و نوعی تبلیغات منفی تلقی می گردد که محصول مشترک تمامی جریانها و اشخاص مخالف با هویت ملی تورکی آزربایجان است.


این تبلیغات منفی با چشم پوشی بر تمامی نقاط و جنبه های مثبت حرکت ملی آزربایجان، سعی دارند تا با سیاه نمایی و اتهام زنی چهره دموکراتیک و انسانی حرکت ملی آزربایجان را مخدوش نموده و ذهنیت ملت آزربایجان و نخبگان آزربایجانی را نسبت به این حرکت مسالمت جویانه، دموکراتیک مخدوش نمایند.
بسط رفتارهای اشتباه شخصی به کلیت حرکت، استفاده از روش کلی گویی به مثابه ابزار ایجاد شبهه، اتهام زنی های بی سند، استفاده از اشخاص سست عنصر در ظاهر منسوب به حرکت ملی آزربایجان، ایجاد ظن و گمانهای بی مورد در مورد فعالیتهای ملی، مغالطه، سوء برداشت، نگاه مغرضانه، ایجاد شک و شبهه و… همگی رفتارها و روشهایی برای بدبین نمودن ملت تورک آزربایجان به فرزندانش در حرکت ملی آزربایجان می باشد.
واقعیت این است که، هیچگاه ملی گرایی تورکی_آزربایجانی در تاریخ تا بدین حد و اندازه گسترده و عمیق نبوده است و هیچ حرکتی تا کنون دارای چنین ماهیت خالص ملی در آزربایجان وجود نداشته است. به همین دلیل هم تا کنون چنین هجمه های گسترده و ناجوانمردانه نسبت به هویت ملی تورکی آزربایجان و فعالان ملی در آزربایجان به وجود نیامده است.

به همین دلیل نیروهای مخالف و حتی دشمن آزربایجان با تشکیل یک جبهه واحد شروع به تخطئه حرکت ملی نمودند و با وارونه نگری و دروغ پراکنی  با استفاده از امکانات عمومی و خصوصی به دلیل اینکه سخن و جوابی به روز ، منطقی و قانع کننده در مقابل گفتمان ملی ندارند، سعی در بی اعتبار نمودن حرکت ملی آزربایجان دارند.
به همین دلیل افراطی گری یکی از کلید واژه های به کار رفته در چنین پروپاگاندای زشت و بی بنیانی است. آنها سعی دارند تا بدون توضیح مفهوم افراطی گری، حرکت ملی آزربایجان را جریان و جنبشی افراطی معرفی نمایند تا بر چهره مردمی این حرکت سایه انداخته و پشتیبانی اجتماعی این حرکت را تضعیف نمایند. حال اینکه همان جریانهای تمامیت خواه و شونیستی خود به معنای واقعی کلمه افراطی و رادیکال هستند. نباید فراموش کرد که، حرکت ملی آزربایجان بزرگترین قربانی افراطی گری و رادیکالیسم فاشیسم و شونیسم فارس هست. در تقابل با چنین افراد و جریانهایی هیچگاه نباید از محدوده منطق، خونسردی و ادب خارج شد. باید با توسل به علم و منطق با آنها مقابله نمود. به همین دلیل می توان با طرح سؤالاتی چالشی و مجبور نمودن آنها به پاسخگویی به این سوالات نقشه و توطئه آنها را نقش بر آب نمود.
۱.باید سؤال نمود که تعریف آنها از رادیکالیسم و افراطی گری چیست؟ و این تعریف تا چه میزان منطبق با تعریف علمی این کلمه است؟
۲.کدام اندیشه‌ها و رفتارهای پذیرفته شده و جا افتاده در حرکت ملی آزربایجان مصداق چنین تعریفی است؟
۳.بسط رفتار و گفتار اشخاص به کلیت حرکت ملی آزربایجان و اشتباه گرفتن نظرات شخصی با گفتمان ملی مورد اجماع تا چه حد منطقی و صحیح می باشد؟
۴.حقوق ملی دارای سطح و لول مخصوص به خود می باشد و طلب این حقوق ملی که مورد تصویب سازمان ملل متحد و مورد اجماع دولتهای عضو آن است در هر سطح و حدودی آیا افراطی گری تلقی می‌شود؟
۵.آیا رفتار و عملکرد شونیستی و دشمنی با هویت و هستی تورکی ملی با آزربایجان نشانه افراطی گری است یا مقابله با نژادپرستی و شونیسم و تلاش برای آزادی و حقوق ملی ملت تورک در آزربایجان؟
به این سؤالات می توان سؤالات منطقی دیگری را نیز افزود. که باعث افشای نیت بد مخالفان و بدخواهان حرکت ملی آزربایجان در نزد افکار عمومی ملت تورک و نخبگان آزربایجانی می گردد.
آیدینلیق

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture