/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مرتضی مرادپور فعال ملی آزربایجان در حمایت از رسول رضوی وارد اعتصاب غذا شد

مرتضی مرادپور فعال ملی آزربایجان در حمایت از رسول رضوی وارد اعتصاب غذا شد

اوغوز تی وی: مرتضی مرادپور فعال ملی آزربایجان  زندان محبوس دز زندان تبریز  دست به اعتصاب غذا  زاد بر اساس اخبار انتشاری در شبکه های اجتماعی این فعال ملی از ۱۸ خرداد سال جاری دست به اعتراض غذا زده و عنوان داشته است  ، اعتصاب غذای این فعال فعال ملی در حمایت از رسول رضوی دیگر فعال ملی میباشد که به مدت۵روز ادامه خواهد دشت .

رسول رضوی زندانی سیاسی تورک که از روز ۳۰ اردیبهشت دست به اعتصاب غذا زده است، در بیست و یکمین روز اعتصاب خود به سر می‌برد و وضعیت جسمانی وی نیز وخیم گزارش می‌شود.

این فعال  ملی آزربایجانی ابتدا در حمایت از آزادی عباس لسانی دست به اعتصاب غذا زده بود و بعد از آزادی عباس لسانی، در اعتراض به مواردی چون “بلاتکلیفی در پرونده اعتراضات ضدنژادپرستی” و “اجرای دوباره نصف حکم پرونده سال ۱۳۹۲ که با آزادی مشروط حذف شده بود” به اعتصاب خود ادامه داده است.

رسول رضوی از فعالین سرشناش حرکت ملی آزربایجان جنوبی است که در جریان اعتراضات ضدنژادپرستی ۱۸ آبان علیه برنامه فتیله در تبریز دستگیر شده است.

قاضی پرونده قبلی ایشان “در مورد دستگیری وی در جریان اعتراض به دولت کمونیستی چین در کشتار ملت مظلوم تورک اویغورستان” طی حکم غیابی حکم ۱ سال زندان برای وی صادر کرده است.

حکم یک‌سال حبس برای رسول رضوی به‌صورت غیابی صادر شده و این فعال به دلیل حبس، اجازه حضور در دادگاه را نداشته است. در دادگاه مذکور دو تن دیگر که در همان اعتراضات بازداشت شده بودند، تبرئه گردیدند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture