/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مرزهایتان را به روی مسلمانان آراکان باز کنید، هزینه اش را ما پرداخت میکنیم
مرزهایتان را به روی مسلمانان آراکان باز کنید، هزینه اش را ما پرداخت میکنیم آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

مرزهایتان را به روی مسلمانان آراکان باز کنید، هزینه اش را ما پرداخت میکنیم

اوغوز تی وی:در این روزها که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، خود وارد عمل شده و دیپلماسی فشرده ای اجرا میکند، برای پایان دادن ماندگار به ظلم، تلاش میشود.

مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز دیوز با کوفی عنان دبیر کل سابق سازمان ملل و رئیس کمیسیون مشورتی آراکان گفتگوی تلفنی انجام داد.

وی ضمن ابراز اینکه “باید این کار را به شکلی عمقی حل کنیم. باید راه حل این مسوله را بیابیم و جلوی ظلم و ستم را بگیریم.”، اعلام داشت که طی 3 روز، 3 هزار مسلمان از سوی بوداییهای ملی گرا به قتل رسیده اند.

چاووش اوغلو اعلام داشت که بنا به دستور رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، برای آغاز فعالیتهای سازمان همکاریهای اسلامی فعالیتهایی در امور خارجه ترک اغاز کرده اند.

ترکیه به غیر از موضع ثابتش در خصوص انجام تماسهای دیپلماتیک و پایان دادن به ظلم، کمکهای انسانی به منطقه را نیز ادامه میدهد.

چاووش اوغلو اظهار داشت: “میزان کمکی که تا به امروز انجام داده ایم، بیش از 70 میلیون دلار میباشد. دو سال قبل در ماه رمضان آنجا بودیم. پس از افطار با برادرانمان در آنجا دیدار کردیم. شرایط زندگی در آنجا، به شکلی که یک انسان قادر به زندگی باشد، نیست. همچون یک زندان رو باز بود.”

وزیر امور خارجه ترکیه با ابراز اینکه از حکومت بنگلادش نیز دعوت به کمک کرده اند، گفت: “در دیداری که با بنگلادش انجام دادیم، گفتیم: “مرزهایتان را به روی مسلمانان آراکان باز کنید، هزینه اش هر چقدر که باشد، ما پرداخت میکنیم.”

منبع ت رت فارسی

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture