/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مصادیق جرم سیاسی مشخص شد

مصادیق جرم سیاسی مشخص شد

اوغوز تی وی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درباره طرح جرم سیاسی را بررسی و مواد دیگری از این طرح را به تصویب رساندند.

به گزارش اوغوز تی وی از روابط عمومی مجلس، وکلای ملت ماده ۲ این طرح را به تصویب رساندند که طبق آن جرایم زیر در صورت انطباق با شرایط مقرر در ماده یک این قانون جرم سیاسی محسوب می‌شوند:

الف- توهین یا افترا به روسای سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونان رئیس‌جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان و اعضای شورای نگهبان به واسطه مسئولیت آنان.

ب- توهین به رئیس یا نماینده سیاسی کشور خارجی که در قلمرو ایران وارد شده است. با رعایت مفاد ماده ۵۱۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات.

پ- جرایم مندرج در بندهای «د» و «ه» ماده ۱۶ قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته شده مصوب ۱۳۶۰/۶/۷٫

ت- جرایم مقرر در قوانین انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا به استثنای مجریان و ناظران انتخابات.

ث- نشر اکاذیب.

 خاطر نشان میشویم اکثر فعالین ملی آزربایجان که از سوی دولت ایران بازداشت میشوند عمدتا با انگ تجزیه طلب و برهم زدن نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مواجه میشوند با تعریفی که مجلس از جرم سیاسی داده است فعالین ملی آزربایجان در این  چهار چوب قرار نمی گیرند 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram