/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مصادیق جرم سیاسی مشخص شد

مصادیق جرم سیاسی مشخص شد

اوغوز تی وی: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درباره طرح جرم سیاسی را بررسی و مواد دیگری از این طرح را به تصویب رساندند.

به گزارش اوغوز تی وی از روابط عمومی مجلس، وکلای ملت ماده ۲ این طرح را به تصویب رساندند که طبق آن جرایم زیر در صورت انطباق با شرایط مقرر در ماده یک این قانون جرم سیاسی محسوب می‌شوند:

الف- توهین یا افترا به روسای سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاونان رئیس‌جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان و اعضای شورای نگهبان به واسطه مسئولیت آنان.

ب- توهین به رئیس یا نماینده سیاسی کشور خارجی که در قلمرو ایران وارد شده است. با رعایت مفاد ماده ۵۱۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات.

پ- جرایم مندرج در بندهای «د» و «ه» ماده ۱۶ قانون فعالیت احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و صنفی و انجمن‌های اسلامی یا اقلیت‌های دینی شناخته شده مصوب ۱۳۶۰/۶/۷٫

ت- جرایم مقرر در قوانین انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا به استثنای مجریان و ناظران انتخابات.

ث- نشر اکاذیب.

 خاطر نشان میشویم اکثر فعالین ملی آزربایجان که از سوی دولت ایران بازداشت میشوند عمدتا با انگ تجزیه طلب و برهم زدن نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مواجه میشوند با تعریفی که مجلس از جرم سیاسی داده است فعالین ملی آزربایجان در این  چهار چوب قرار نمی گیرند 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture