/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ملت بلوچ ،در بایکوت خبری و کمکی‌ ایرانیان

ملت بلوچ ،در بایکوت خبری و کمکی‌ ایرانیان

اغوز تی‌وی: یکی‌ از سرزمین‌های تحت اشغال حاکمیت ایران, بلوچستان است طی‌ ۸۰ سال اشغال گری ایرانی‌ ملت بلوچ در بدترین شرایط اقتصادی ،سیاسی ،مذهبی‌ گرفتار شده اند. درجغرافیایی موسوم به ایران این ملت همانند دیگرملل غیرفارس ظلم ،استعمار،بایکوت هویتی را شاهد است.

چند روزی است سیل و آبگرفتگی شش استان را درگیر کرده و تنها در ۱۰۰ روستای بلوچستان ۸۵۰ خانه را تخریب کرده و یک زن ۶۰ ساله را به کام مرگ کشانده است اما درمناطق فارس نشین هم امداد رسانی برای این حادثه بیشتر بوده وهم خانه ومکان‌ها به علت سازه خوب, تخریبت اندک با خود داشته است.

به گفته مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات، تا کنون ٤١٨١ نفر در این استان‌ “اسکان اضطراری” یافته‌اند و آب از ٦٠ واحد مسکونی تخلیه شده است.

تنها در شهرستان خاش سقف ۱۰۰ خانه و تعدادی از مدارس ریزش کرده، بسیاری از روستاها به زیر آب رفته و نیز به گفته‌ی مسئولان محلی، در پی یکی از این ریزش‌ها، زنی ۶۰ ساله جان خود را از دست داده است.

رضا اربابی، مدیرکل مدیریت بحران و بلوچستان نیز امروز (پنجشنبه، ۷ بهمن) از “شناسایی تخریب” ۱۶۰ واحد مسکونی در این استان خبر داد. او گفت: بیشترین خسارات وارده در پی بارندگی و جاری شدن سیلاب به بخش راه‌ها، کشاورزی و واحدهای مسکونی بلوچستان بوده است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture