/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ملت تورک در آزربایجان جنوبی آماده مهاجرت شوند ! خدا صبر ندهد !

ملت تورک در آزربایجان جنوبی آماده مهاجرت شوند ! خدا صبر ندهد !

اوغوز تی‌وی : رئیس سازمان حفظ محیط زیست رژیم فاشیستی ایران اعلام کرده است هزینه خشک شدن دریاچه اورمیه ۱۵۰ برابر با هزینه ی احیای آن می باشد و هزینه احیای دریاچه اورمیه بین ۶ تا ۷ میلیارد دلار تخمین زده شده درحالی که هزینه خشک شدن این دریاچه ۱۰۰۰میلیارد دلار است.
 
 به نقل از خبرآنلاین عیسی کلانتری اظهار داشته است فشار خون مردم حوضه دریاچه اورمیه بیش از گذشته بالا رفته است چون نمک تنفس می کنند.به اعتراف  وی،در زمینه وضعیت آب و دریاچه اورمیه مردم مقصر نیستند و درمرحله اول عامل خشک شدن دریاچه اورمیه دستگاه‌های اجرایی وحاکمیتی هستند.در دهه ۱۳۷۰ ارتفاع آب دریاچه بسیار بالا بود و راه آهن صوفیان به ترکیه را تهدید می کرد به گفته او علی رغم هشدار کارشناسان، و برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی و افتتاح سد یکی پس از دیگری در حوضه آبریز دریاچه به صورت آشکار اوضاع دریاچه را وخیم کرد. سال ۱۳۸۲ نامه‌ای به رییس جهمور وقت نوشتم و رونوشت آن را هم به سازمان رییس  حفاظت وقت محیط زیست ارسال کرد که وضعیت دریاچه خوب نیست اما جواب قانع کننده‌ای دریافت نشد و هر دو نهاد اعلام کردند که خطری دریاچه را تهدید نمی کند.
 
 سخنان حتی در حد شایعه در مورد بودجه اختصاصی بسیار کم برای دریاچه, فارس‌های فاشیست را هم برآشفت که گمان میرود این مخالفت ظاهری اصفهانی‌ ها یک ترفند خود رژیم است که برای ساکت و قانع کردن تورکان آزربایجان برای بودجه کمتر می‌باشد. رضا موسوی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با انتقاد از اختصاص منابع خارجی (فاینانس) برای احیای دریاچه اورمیه، اعلام کرد: «بخیل نیستیم، ناراحتیم، از مهاجرت مردم اصفهان جلوگیری شود».
 
رضا موسوی شنبه (۷بهمن) در گفت‌وگویی با «ایمنا» (خبرگزاری بومی اصفهان) در مقایسه و اولویت‌بندی بحران دریاچه اورمیه در آذربایجان و زاینده رود در اصفهان، گفت: «استان اصفهان تنها با عوارض و مالیاتی که به خزانه می‌ریزد، حداقل بودجه ۶ تا ۷ استان را تأمین می‌کند، برای تأمین آب اصفهان باید کاری کرد».
 

بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات آب دانشگاه تهران، وضعیت منابع آبی شهرهای فارس در جغرافیای سیاسی و باسمه ای ایران از جمله اصفهان و شیراز، بحرانی گزارش می‌شود. پروژه‌های انتقال آب نیز جوابگوی حجم بالای مصرف آب در این مناطق نیست. همچنین، انتقال آب به مرکز، بخشی از آذربایجان جنوبی از جمله قزوین، همدان، مرکزی و … را هم دچار خشکسالی شدید کرده است.
 
با مطرح شدن پیشنهاد فاینانس خارجی برای احیای دریاچه اورمیه,آخوند(آیت الله) جعفر سبحانی از مراجع تقلید به طور تلویحی علت خشکسالی در در جغرافیا را ناپاکی مردم آنجا دانست و مدعی شد که مشخص کردن علت این رابطه در هیچ لابراتوار و آزمایشگاهی امکانپذیر نیست.
 آخوند جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: این همه ربا که در این بانک‌ها وجود دارد، اسمش عقد شرعی است، ولی باطنش رباست، وقتی ربا در جامعه زیاد شد حتی دامن فردی که پاک است نیز آلوده می‌شود. به طور حتم اگر پاکی ایجاد کنیم، حق تعالی نیز دعاهای ما را اجابت خواهد کرد. با ادعای این آخوند اسرائیل و اروپا پاک‌ترین مردم دنیا هستند که  باهیچ خشکسالی,ربا مواجه نیستند.

 

باتوجه به سخنان مسعود تجریشی مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیا، ۹۶ درصد از دریاچه خشک شده است .
هردانش آموز دوره راهنمائی هم دانش این را دارد که ببینید در فاصله ۱۵۰ کیلو متری دریاچه اورمیه دریاچه وان قرار دارد که عوامل بارندگی کم بر تراز آب این دریاچه تاثیر نگذاشته است.در حالت نرمال وسعت دریاچه اورمیه باید ۵۸۰۰ کیلومتر مربع و تراز مخزن آن ۱۲۷۸.۰۲ باشد. بندرهای  آزربایجان که در جنوب شرقی دریاچه اورمیه و در نزدیکی شهرستان «عجب‌شیر» در جنوب غربی تبریز قرار دارند ازجمله بندر رحمانلو و دانالو «رحمانلی و دانالی» قرار بود زیباترین بندر تفریحی و توریستی دریاچه اورمیه شوند.
 
ولی به دلیل خشکی دریاچه اورمیه بسیاری از بندرها و سواحل دریاچه اورمیه کاملاً تخریب‌شده است. دریاچه اورمیه با مساحتی نزدیک به دو برابر کشور لوکزامبورگ است.


?ادعاهای دروغین دولت حسن روحانی در ۴ سال یک ماه گذشته نه تنها محقق نشد و دولت او هم کاری برای دریاچه نکرد بلکه با وعدههای دروغ توانست زمان لازم برای خشکاندن کامل دریاچه را برای رژیم بدست آورد؛ روحانی‌ با وعده‌های دروغ توانست بعضی‌ از فعالین آزربایجانی را فریب داده و اعتراضات خیابانی ملت تورک آزربایجان که به عنوان اهرم فشار برای احیا دریاچه و اعتراض به سیاست‌های فاشیستی دولت فارس و توجه جامعه جهانی‌ به آزربایجان استفاده میشد  را  به راحتی‌ سرکوب و کنترل کند .
روحانی,نفر دوم دولت فاشیست فارس در چهار سال اندک توجه به احیای دریاچه اورمیه نکرد بر عکس در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی بهترین فرزندان آزربایجان بخاطر اعتراض به خشکانیده شدن دریاچه اورمیه و اعتراض به عمل نکردن به وعده‌های احیای دریاچه اورمیه به زندان‌های طویل المدت محکوم شدند. با خشک شدن دریاچه ی اورمیه رژیم تقریبا به سیاست چندین ساله ی خود علیه تورکان و وطن آنها آزربایجان دست مییابد.
دولت ایران حاضر نیست حتی برای شو هم شده منابع مالی احیای دریاچه را تامین کند وعلناً علیه آزربایجان طبل نابودی را زده است.
سران مافیایی سپاه پاسداران با احداث سدهایی تجاری بر روی رودخانه‌های آزربایجان جنوبی و رود‌های تغذیه کننده دریاچه اورمیه (بیش از ۴۰ رود بزرگ) باعث خشکی دریاچه ارومیه گردید.
جاده میانگذر غیر مهندسی دریاچه هم بر شدت این خشکی افزود.کارشناسان عقیده دارند تنها راه نجات دریاچه اورمیه عاجلا از بین بردن سد‌های تجاری از راه رودخانه‌های تغذیه کننده دریاچه است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture