/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » منبع نزدیک به کاخ‌سفید:آمریکا طرح تغییر رژیم در ایران را بررسی می‌کند,حمایت آمریکا از جنبش‌های استقلال طلب

منبع نزدیک به کاخ‌سفید:آمریکا طرح تغییر رژیم در ایران را بررسی می‌کند,حمایت آمریکا از جنبش‌های استقلال طلب

 اوغوزتی‌وی:منابع خبری آمریکا طی دو روز گذشته از بررسی طرح‌های متعددی برای تغییر رژیم جمهوری اسلامی ایران توسط حکومت دونالد ترامپ خبر دادند.

سایت «واشنگتن فری بیکن» که هر چندگاهی اخبار مهم کاخ سفید را در می‌کند، اخیرا از طرحی دخبر داده که در آن نشان می‌دهد کاخ سفید مشغول بررسی طرح تغییر رژیم ایران از طریق حمایت از جنبش‌های مردمی است.حمایت از جنبش‌های استقلال طلبانه ملل غیر فارس در ایران یکی‌ از گزینه‌های اصلی‌ رفع مشکل رژیم ایران و سیاست‌های شوینیستی ایرانی‌هاست.

در این طرح که به گفته سایت «واشنگتن فری بیکن» از سه‌صفحه‌ای تشیکل شده تاکید شده که ایالات متحده از گزینه جنگ در وحله اول استفاده نخواهد کرد.

طرح اس.اس.جی. حساب ویژه‌ای نیز روی نیروهای ‌استقلال طلب برای تضعیف رژیم باز می‌کند. چنانکه در طرح آمده: «بازیگران منطقه‌ای که با سازمان ما صحبت کرده‌اند به ما گفته‌اند که یک سوم جمعیت ایران را اقوام و ملل غیر فارس تشکیل می‌دهند که بسیاری در میان آنها به دنبال جدایی هستند.

حمایت آمریکا از حرکات جدایی‌طلبانه این نیروها، چه به صورت علنی و چه مخفیانه، می‌تواند رژیم ایران را مجبور کند تا نیرویش را صرف مقابله با این حرکات استقلال‌طلبانه کند و بدین ترتیب توانش برای دخالت در منطقه را از دست بدهد.»

مطابق آنچه در طرح آمده، آمریکا تا به حال نتوانسته حمایت قابل توجهی از مخالفان رژیم که تشنه تغییر در ایران هستند به عمل آورد: «سیاست حال حاضر آمریکا در قبال ایران در دو محور عمده نقص دارد: یکی آزادی ایرانیان بر مبنای حق حاکمیت مردم ایران– که این باید سیاست رسمی آمریکا در قبال ایران باشد؛ دیگری برنامه‌ریزی دقیق و جدی برای دخالت نظامی در صورت به بن‌بست رسیدن تمام راه‌های دیگر.»
استراتژی واقعگرایانه تغییر رژیم به سود مردم است

طرح یادآوری می‌کند که علاوه بر تلاش برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب اتم، دولت ترامپ باید برای برخورد با رژیم در صورت حمله تمام‌عیارش به اسرائیل و نیروهای آمریکایی در منطقه یک استراتژی نظامی مشخص داشته باشد. با این وجود اس.اس.جی تاکید می‌کند که برای برخورد با رژیم آخوندی «یک گزینه سخت واقعگرایانه وجود دارد؛ و آن گزینه جنگ تمام‌عیار با رژیم آخوندی یا اشغال خرج‌بردار و بلندمدت نیست». از نظر اس.اس.جی. آن گزینه تغییر رژیم در ایران است، که آمریکا بدون آن مدام با تهدیدهای نیروهای رژیم ایران در خاورمیانه در جاهایی همچون عراق، یمن، سوریه و لبنان روبرو خواهد شد.
رژیم ایران دست از ماجراجویی در منطقه یا ساخت بمب اتمی بر نمی‌دارد,

طرح اس.اس.جی. تاکید می‌کند دولتمردان آمریکا باید تلاش کنند بین طبقه حاکم وملل غیر فارس ایران تفاوت قائل شوند. این نکته‌ای است که ترامپ در پیام‌های مختلف و همچنین در بیانیه خروج آمریکا از برجام به آن توجه نشان داد. چنانکه طرح می‌گوید: «هرگونه موضعگیری عمومی در مورد ایران و هرگونه پیام به رژیم ایران باید کاملا خطکشی میان حکومت آخوندی سرکوبگر و مردم رنج‌دیده ایران را مشخص کند. ما باید به مردم ایران کمک کنیم تا یوغی را که رژیم آخوندی بر گردنشان انداخته فرو افکنند و به آزادی که شایسته‌ی آن هستند دست یابند.»

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture