/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مهاجران کرد در کرکوک , دوباره در انتخابات تقلب کردند: تورکمان‌ها در کرکوک دست به اعتراض زدند
مهاجران کرد در کرکوک , دوباره در انتخابات تقلب کردند: تورکمان‌ها در کرکوک دست به اعتراض زدند

مهاجران کرد در کرکوک , دوباره در انتخابات تقلب کردند: تورکمان‌ها در کرکوک دست به اعتراض زدند

اوغوزتی‌وی:میزان کم مشارکت در انتخابات عمومی روز گذشته در عراق و ادعاهای تقلب در مناطق شمالی این کشور توجه همگان را به خود جلب کرده است. تورکمان‌های عراق در اعتراض به تقلب در نتایج انتخابات مجلس در کرکوک تظاهرات کردند.تورکمان‌های عراق در اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی این کشور در کرکوک دست به اعتراض زدند.معترضین معتقدند ،آرای مناطقی که مهاجران کرد هم دارند به احزاب کرد منتقل شده است.

به گزارش آناتولی ترکیه،معترضان در مقابل کمیسیون برگزاری انتخابات در اعتراض به تقلب تجمع کردند. این درحالی است که اعتراضات مشابه در دهوک و آلتین کوپرو از توابع کرکوک که هردو از شهرهای تاریخی تورکمانها هستندنیز دیده می شود.افراسیاب کامل، مسئول امور رسانه‌ای پلیس کرکوک به خبرنگار آناتولی گفت: در نخستین نتایج غیررسمی پس از پایان ساعت رای‌گیری مشخص شد که تقلب صورت گرفته و اعتراض تورکمان‌ها آغاز شد.

 راكان سعيد استاندار کرکوک با اشاره به وجود شائبه در این انتخابات درخواست باز شدن صندوق‌ها در مرکز کمیسیون انتخابات عراق را مطرح کرد.
راكان سعيد استاندار کرکوک با تشکیل یک کنفرانس مطبوعاتی در ساختمان حکومت محلی در کرکوک گفت: در انتخابات کرکوک شائبه وجود دارد از این رو میخواهیم صندوق‌ها صبح به بغداد منتقل شده و در آنجا باز شود.استاندار کرکوک از وجود شائبه در انتخابات خبر داد
وی با اشاره به اینکه به امور رای گیری که با اثر انگشت و در سطح الکترونیک انجام شده اعتمادی ندارند گفت: درخواست کردیم تا آراء به دست آمده از صندوق‌ها نه با سیستم اتوماتیک بلکه به شکل عادی مورد بررسی قرار بگیرد.
راكان سعيد با اشاره به اینکه این انتخابات برای ثبات کرکوک و عراق از اهمیت بسزایی برخوردار است گفت: ثبات کرکوک به معنی ثبات کشور است. از این رو حق دموکراسی مردم کرکوک باید به بهترین نحو حفظ شود.
معترضان تورکمان از دولت بغداد خواستند که وارد عمل شود.گفته می شود ارشد صالحی، رئیس جبهه ترکمن‌های عراق نیز با مقامات کرکوک و بغداد در رابطه با ادعای تقلب در انتخابات تماس برقرار کرده است.انتظار می رود صالحی و راکان جبوری، استاندار کرکوک نشست رسانه‌ای ترتیب دهند. از سوی دیگر ممنوعیت تردد در کرکوک از نیمه شب اعلام شده است.

احزاب مخالف در اداره اقلیم کرد شمال عراق مدعی تقلب و هک شدن سیستم کامپیوتری رای‌گیری در انتخابات مجلس در این منطقه شدند.

احزاب مخالف در اداره اقلیم کرد شمال عراق از جمله گوران (تغییر)، ائتلاف برای دموکراسی و عدالت و همچنین حزب اتحاد اسلامی (یکگیرتو) نیز مدعی تقلب و هک شدن سیستم کامپیوتری رای‌گیری در انتخابات مجلس شدند.

حزب ائتلاف برای دموکراسی و عدالت حین انتخابات با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه ضمن اعلام اینکه نتایج این انتخابات را قبول نخواهد کرد، از رای‌دهندگان خواست تا از رای خود مراقبت کنند.

میزان مشارکت در این انتخابات ۴۴.۵ درصد اعلام شده است.نتایج غیررسمی انتخابات مجلس عراق از پیشتازی ائتلاف النصر به رهبری حیدر العبادی نخست وزیر این کشور حکایت دارد.
حسین عادلی سخنگوی ائتلاف النصر در گفتگو با خبرگزاری آناتولی ضمن تائید این خبر گفت: نتایج نهایی عصر امروز اعلام خواهد شد.
گفتنی است میزان مشارکت مردم عراق در انتخابات مجلس این کشور ۴۴ درصد اعلام شده است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture