/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » موسی سودی فعال ملی‌ آزربایجان روانه زندان مرکزی تبریز شد.

موسی سودی فعال ملی‌ آزربایجان روانه زندان مرکزی تبریز شد.

اغوز تی‌وی:موسی سودی فعال ملی‌مدنی آزربایجان ساکن شهر اردبیل که در بازی تراختور -الجزیره امارات دستگیر شده بود در تاریخ ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ جهت پاسخگویی به برخی سوالات و دفاع از خود در خصوص شکایت اداره اطلاعاترژیم فارس در شهرستان تبریز در شعبه دوم دادگاه انقلاب در تبریز حاضر گردیده و پس اخذ آخرین دفاعیه توسط قاضی دادگاه جلسه دادگاه را ترک کرد
آقای سودی امروز ۴ اردیبهشت جهت اطلاع از رای دادگاه به شعبه دوم دادگاه انقلاب رژیم نژاد پرست آخوندی در تبریز مراجعه کرده و پس از مطلع شدن از حکم ۷ ماه حبس تعزیری خود راهی زندان تبریز گردیدند .
هنوز اطلاع دقیقی از چرایی زندانی شدن این فعال و نام بند ایشان در دسترس نیست.لازم بذکر است حکم صادره قطعی نبوده و ایشان ظرف ۲۰ روز می توانند به حکم اولیه اعتراض نمایند.
گفتنی است، موسی سودی مغانلو ۸ اسفندماه ۹۱ در اولین دیدار آسیایی تیم تراختور  آزربایجان با الجزیره توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از بازجویی در اداره اطلاعات نیروی انتظامی رژیم درتبریز به بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز انتقال یافته بودند.
این فعال ملی – مدنی در ۱۷اسفندماه ۹۱ از زندان مرکزی تبریز به اداره اطلاعات منتقل و روز سه شنبه ۲۳اسفندماه ۹۱دوباره به بند کاردرمانی زندان مرکزی تبریز منتقل شده بودند.
سرانجام موسی سودی مغانلو قرار وثیقه ۵۰۰میلیون ریالی از زندان مرکزی تبریز تفریبا پس از ۲۰ روز بازداشت به طور موقت آزاد گردیده بودند.
از جمله بازداشت شدگان آن دیدار می توان به سیامک ایرانی، سیامک سیفی، محمد علی اسماعیل پور، علی صراف، علی احمدی، کسری داودی، حسین‌ عدل‌جو و… اشاره کرد که در پلیس امنیت اخلاقی خیابان صائب تبریز مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture