/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » موفقیت جدید در فرهنگ ایرانی: ۳۰۰ هزار فحش فارسی در صفحه پایت!

موفقیت جدید در فرهنگ ایرانی: ۳۰۰ هزار فحش فارسی در صفحه پایت!

اغوز تی‌وی :در نیمه اول مسابقه پرتغال و فرانسه در فینال یورو ۲۰۱۶، دیمیتری پایت، بازیکن میزبان با حرکتی خشن، کریستیانو رونالدو ستاره پرتغال را مصدوم کرد که در نهایت رونالدو مجبور شد از زمین بیرون برود.

 بلافاصله پس از این اتفاق، تعداد بسیار زیادی از کاربران ایرانی اینستاگرام,با تکیه بر فرهنگ پارسی خود به صفحه شخصی این بازیکن فرانسوی هجوم بردند و با الفاظی رکیک که به زبان فارسی نوشته بودند، از خجالت این بازیکن درآمدند!
جالب اینجاست که صفحه پایت ۷۹ مطلب دارد که برخی از این کاربران ایرانی فقط به پست آخر او اکتفا نکرده اند و پای تمام مطالب سابق او هم به فحاشی پرداختند. تعداد کامنت‌های آخرین مطلب پایت در لحظه تنظیم این خبر به مرز ۳۰۰ هزار رسیده و در چند پست اخیر او هم تا ۵ هزار کامنت فارسی منتشر شده است. این در حالی است که تا قبل از خطای پایت روی رونالدو تعداد کامنت‌های هر پست این بازیکن حداکثر به دویست کامنت می رسید.
 حال نقطه دیگر اینجاست که, ایرانیان علاوه بر ایفای ادب ایرانی‌ , نژاد پرستی پارسی را هم  قاطی‌ ماجرا کردند.  یعنی‌ ایرانیان اینجا هم نتوانستند ذات نژاد پرستی پارسی خود را مخفی‌ کنند. آنها  در اکثر پست‌ها نوشتند “چون  پایت اصالتا عرب هست, برای همین دعوای ما با عرب‌ها می‌باشد و باید این عرب‌های ک..ف‌‌ را جای خود بنشانیم “.
بعضی‌ از کاربران ایرانی‌ مقیم فرانسه و بلژیک که به زبان فرانسوی مسلط بودند در این کامنت‌ها  از ایرانیانی که فحاشی به زبان فرانسه را بلد نبودند در خواست کرده اند که  حاضرند به کسانی‌ که مستقیما فحش فرانسوی میخواهند بدهند, برای آنها فحش به  فرانسوی یا ا‌نگلیسی ترجمه کنند.
 عادل فردوسی پور در حین گزارش این بازی به هجوم کاربران ایرانی به صفحه اینستاگرام بازیکن فرانسه اشاره کرد، فردوسی‌پور گفت: «بعد از اون‌که رونالدو توسط پایه مصدوم شد، مردم به پیج پایه رفته و از خجالت اون دراومدن.!»
 خاطر نشان کنیم ایرانیان در جام جهانی‌ هم به مسی  بخاطر زدن گل به  تیم‌ شاهزادگان پارس  فحاشی کرده بودند «لیونل مسی» نیز شناخته شده‌ترین بازیکن تیم ملی فوتبال آرژانتین بر اساس قرعه، ناخواسته رقیب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی شد که بلافاصله پس از پایان قرعه کشی، لشکرکشی به صفحات فیسبوک این دو نفر آغاز شد. 
بر اساس برخی خبرها، کاربران ایرانی بین ۳۰ تا ۱۰۰ هزار کامنت در صفحه «لیونل مسی» نوشتند که بخش زیادی از آن توهین آمیز یا حاوی جملاتی تمسخرآمیز بود. برخی پس از شکست ایران مقابل آرژانتین در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال در برزیل داور این دیدار نیز که پنالتی به نفع ایران را نیز نادیده گرفت، از این حملات در امان نماند و با حملات همه جانبه کاربران ایرانی در صفحه فیسبوک خود روبرو شد.
 با رجوع به صفحه منسوب به داور صربستانی، تقریبا هیچ جای انتقادی به صورت منطقی به خطای احتمالی این داور مطرح نشده و بیشتر انتقادات به زبان فارسی و یا انگلیسی، فحاشی علیه اعضای خانواده اوست!  همچنین تصاویر مستهجنی در صفحه این داور به اشتراک گذاشته شد و صفحه‌ای نیز با عنوان زشت علیه نوامیس این داور ایجاد شد که این صفحات نیز با استقبال برخی کاربران مواجه شد!!
 

نقطه مهم ,ابراز شخصیت ایرانی‌‌ها می‌باشد آنها  چنان از نظر روانی‌ احساس کمبود دارند که میخواهند به هر نحوی شده ابراز وجود و شخصیت کنند. مگر رونالدو ایرانی است که ایرانیها (فارس ها) اینگونه کاسه داغ تر از آش شده اند؟

” ابراز وجود به هر نحوی که شده ” را, علم روانشناسی , یک نوع مریضی روانی‌ و شخصیتی‌ افراد یا قشری از جامعه میشناسند که در ایرانیان این ابراز وجود به وفور دیده میشود .ایرانیان میخواهند در هر جامعه ,به هر نحوی شده ,حتی با دعوا یا فحاشی, خودی نشان دهند که” ما هستیم و برترین هستیم”.چون فارس‌ها طی‌ ۸۰ سال اخیر با ایجاد ایران و حاکمیت آمدنشان در این جغرافیا, همیشه به بزرگ بودن و برتر بودن خودرا باور داده اند , در چنین مواقعی هم این باور توخالی, عوارض جانبی خود را اینگونه نشان میدهد  , که با فحاشی ، تمسخر کردن و تحقیر و خود برتر بینی‌ واهی سعی‌ می‌کند این باور تهی که پشتوانه و حقیقتی ندارد را این گونه پر کند, که این  یک فرهنگ فقیر و تاریخ تهی و بدون دستآورد ملتی را نشان میدهد .
این است  فرهنگ   تمدن ۲۵۰۰ فارسی-آریایی  ( بخوان ۸۰ ساله و جعلی )
فرهنگ ایران خوشبختانه با فرهنگ تورکان و یا  دیگر ملل اسیر در ایران هیچ سنخیتی ندارد.
فرهنگ ایرانی‌ را  امروز  در  ۳ اصل می‌توان خلاصه کرد :
 ۱-شارلاتان بازی , جعل کاری و دروغ  ۲- فحاشی ۳- نژاد پرستی .
 بیشتر کاربران اینترنتی دردنیا  و  جامعه شناسان غرب ,ایرانی‌ ها(فارس یا همان پرشین )را تروریست‌های فضای مجازی مینامند و معتقدند ایرانیان هنوز از فرهنگ استفاده از شبکه اجتماعی سالیان سال دور است … / اغوز تی‌وی
 
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture