/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » نامه جمعی از تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویی آزربایجان به رئیس قوه قضائیه در حمایت از مرتضی_مرادپور

نامه جمعی از تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویی آزربایجان به رئیس قوه قضائیه در حمایت از مرتضی_مرادپور

اوغوز تی وی:جمعی از تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویی آزربایجان، طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه در حمایت از مرتضی_مرادپور، خواستار اجرای قانون و آزادی هرچه سریع‌تر وی شدند.

 
 
 متن نامه و اسامی جمعی تشکل‌ها، کانون‌ها و نشریات دانشجویی آذربایجان به رییس قوه قضائیه  نامه نوشته اند و یک نسخه آن به اوغوز تی وی رسیده است ، بدین شرح است 
 
 
بسمه تعالی
 
 
آيت‌اله صادق آملی لاریجانی،
ریاست محترم قوه قضائیه؛
 
با عرض سلام واحترام؛
 
به استحضار می‌رساند زندانی سیاسی “مرتضی مرادپور” در جریان اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه و عدم اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی و حق تحصیل به زبان مادری بازداشت شده و به سه سال حبس تعزیری محکوم شده است. چنان که مستحضر هستید، طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، محکومیت ایشان به دو سال تقلیل می‌یابد. ولی متاسفانه با وجود سپری شدن ۲ سال از محکومیت وی و با توجه به پیگیری‌های مکرر این زندانی سیاسی، خانواده و وکیل ایشان از مراجع ذیصلاح در جهت احقاق حقوق وی، هنوز ترتیب اثری داده نشده است. لذا مرتضی مرادپور در اعتراض به این بی‌عدالتی و قانون شکنی از تاریخ ۴/۸/۹۵ در اعتصاب غذا به سر می‌برد.
لازم به ذکر است با گذشت بیش از دو ماه از آغاز اعتصاب غذا، وی در وضعیت جسمانی وخیم و مخاطره‌آمیزی به سر برده و هر لحظه که می‌گذرد به مرگ نزدیک‌تر می‌شود.
 
لذا، ما تشکل‌های دانشجویی ضمن حمایت از مرتضی مرادپور، خواستار اجرای قانون و آزادی هرچه سریع‌تر وی هستیم.
 
خواهشمندیم در رابطه با وضعیت وخیم مرتضی مرادپور پیگیری‌های لازم را سریعا مبذول فرمایید و همواره در نظر داشته باشید که تاریخ در مورد ما قضاوت خواهد کرد.
 
باتشكر
 
کانون آذربایجان‌شناسی دانشگاه تبریز
انجمن اسلامی دانشگاه زنجان
انجمن اسلامی دانشگاه بوعلی همدان
کانون اشراق دانشگاه زنجان
کانون فرهنگی و ادبی «فضولی» سما اورمیه
کانون آذربایجان‌شناسی مراغه
نشریه «وطن» دانشگاه اورمیه
نشریه «زنگین» دانشگاه زنجان
نشریه «۱۶آذر» دانشگاه زنجان
گاهنامه «تانیش» دانشگاه تبریز
نشریه «بولوت» دانشگاه علوم پزشکی تبریز
نشریه «یول» دانشگاه اورمیه
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture