/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » نتانیاهودر کنفرانس امنیتی مونیخ: محمد جواد ظریف یک دروغ‌پرداز خوب است,اگر لازم باشد، اسرائیل علیه ایران اقدام می‌کند
قرار است توسط سپاه پاسداران و شبه‌نظامی‌های محلی به موشک‌های هدایت‌دقیق، به احتمال زیاد، هدف‌های نظامی اسرائیلی در شمال کشور، حمله کنند.

نتانیاهودر کنفرانس امنیتی مونیخ: محمد جواد ظریف یک دروغ‌پرداز خوب است,اگر لازم باشد، اسرائیل علیه ایران اقدام می‌کند

اوغوز تی‌وی: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل،روز یکشنبه ۲۹ بهمن در یک سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ، با نشان دادن قطعاتی از «پهپاد ایرانی» که از سوی آن کشور سرنگون شد،‌ گفت: «اگر لازم باشد، اسرائیل علیه ایران اقدام می‌کند» و افزود: « ایران در حال امتحان اراده اسرائیل است.ما را امتحان نکنید».

نتانیاهو، با تاکید بر اینکه کشورش حضور نظامی رژیم فاشیست ایرانی‌ در سوریه را تحمل نخواهد کرد، اضافه کرد که «نمی‌گذاریم حکومت سوریه طناب دار را دور گردن ما بیندازد».
اسرائیل از ماه‌ها پیش از «تثبیت حضور نظامی ایران در سوریه» ابراز نگرانی جدی کرده و همزمان گفته است که تهران برای حزب‌الله لبنان کارخانه تولید موشک نقطه زن احداث کرده است.
دمشق و تهران حضور نظامی رژیم تروریستی فارس در سوریه را قانونی و بر اساس توافق‌های مشروع تهران- دمشق می‌دانند و علی اکبر ولایتی، مشاور ارشد بین‌الملل علی خامنه‌ای،  هفته گذشته گفت که حضور ایران در سوریه، بر اساس این توافق‌ها، ادامه خواهد یافت.

نتانیاهوافزود: “ایران قصد نابودی دولت یهود و کنترل منطقه دارد. این کشور بزرگترین تهدید برای دنیاست. اسرائیل نیز خطوط قرمزی دارد که در صورت نقض آنها توسط ایران، علیه این کشور اقدام خواهیم کرد. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران یک دروغ‌پرداز خوب است. 

در این میان، سعد حریری، نخست وزیر لبنان، ادعای اسرائیل در مورد کارخانه موشک سازی رژیم تروریست ایرانی‌ برای حزب الله در خاک لبنان را رد کرده است.
آقای نتانیاهو در بخشی از سخنرانی روز یکشنبه خود با نشان دادن تکه آهنی که آن را قطعه‌ای از «پهپاد ایرانی» نامید، خطاب به محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، که او برای حضور در کنفرانس مونیخ به آلمان رفته است، گفت: «این را می‌شناسی؟ می‌توانی این پیام را با خودت به تهران ببری که ما نه تنها علیه عوامل ایران اقدام می‌کنیم، بلکه اگر لازم باشد، علیه خود ایران اقدام خواهیم کرد».
اسرائیل روز ۲۱ بهمن، از رخنه یک «پهپاد ایرانی» از آسمان سوریه به حریم هوایی خود و سرنگون کردن آن خبر داد. پس از آن نیز اسرائیل از دو موج حملات وسیع هوایی علیه «اهداف ایرانی و سوری» در خاک سوریه خبر داد و در عین حال،‌ سقوط یک جنگنده خود را تایید کرد. این جنگنده در اسرائیل سرنگون شد و دو خلبان آن نجات یافتند.
در این حال،‌ ایران اعزام پهپاد به آسمان اسرائیل را تکذیب کرد و سوریه نیز گفت که پهپاد متعلق به ارتش این کشور بود که از یکی از پایگاه‌های نظامی‌اش اعزام شده و وظیفه اش، گردآوری اطلاعات علیه «گروه‌های تروریستی» بود.
سوریه به اسرائیل در مورد تکرار حملات بیشتر «هشدار» داده است. اما نخست وزیر اسرائیل گفت که «قواعد برای اقدام اسرائیل (با وجود سقوط جنگنده این کشور) تغییر نکرده است».
در این میان، محمدجواد ظریف هنگام سخنرانی آقای نتانیاهو در کنفرانس حضور نداشت.
آقای نتانیاهو همچنین گفت می‌داند که حاضران به‌زودی سخنان آقای ظریف را هم می‌شنوند که همواره «با زبان چرب و نرم» در مورد رژیم ایران حرف می‌زند.
وی گفت: «من این اعتبار را به ظریف می‌دهم که سخنور زبردستی است، اما او با ظرافت به شما دروغ می‌گوید».
به گفته نخست وزیر اسرائیل، «ایران می‌کوشد بر سوریه مسلط شود و قواعد اصولی در منطقه را تغییر دهد…اما اسرائیل این اجازه را نخواهد داد».

پیش از این، قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران ایران، هفته گذشته در تهران از «نابودی اسرائیل» که به ادعای او «حتمی است»، سخن گفته بود.

در همین حال، شبکه تلویزیونی «آی ۲۴»‌ اسرائیل روز شنبه ۲۸ بهمن، نیز گزارش داده بود که آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع این کشور، هفته گذشته در یک نشست شوراهای شهرها، در پاسخ به این پرسش که «آیا اسرائیل در برخورد اخیر شمال کشور، احتمال حمله به خود ایران را نیز بررسی کرده بود؟»‌ گفته است: «من این موضوع را به یاد نمی‌آورم».

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture