/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » نتایج دور دوم انتخابات نمایشی و فرمایشی مجلس دهم مشخص شد

نتایج دور دوم انتخابات نمایشی و فرمایشی مجلس دهم مشخص شد

اوغوز تی وی:نتایج دور دوم انتخابات فرمایشی و نمایشی حکومت ایران مشخص شد  با توجه به حساسیت موضوع در غرب آزربایجان  شرکت مردم در انتخابات به مراتب پر رنگ تر از سایر جا های آزربایجان جنوبی است   سیاست کردیزه آزربایجان کردن توسط  حکومت‌های ایران از بدو تاسیس کشور سیاسی ایران (از سال ۱۳۰۴)و بر روی آمدن حکومت ‌های فاشیستی و اشغالگر فارسی (آخوندی پهلوی )همچنان ادامه دارد . ایران با آوردن کرد های مهاجر  از عراق به غرب آزربایجان سعی در ناهمگونی جمعیتی این مناطق داردتا با نمایش  کرد بودن غرب آزربایجان بتواند دیوار آنتی تورک به اسم کردستان رابر روی اراضی‌ آزربایجان و  در منطقه ژئوو پولیتیکی تورکان یعنی‌   مابین مرز آزربایجان جنوبی-ترکیه (و به تبع آن اروپا) بوجود آورند و از همه مهمتر حرکت آزادی بخش آزربایجان  و ملی گرایی آزربایجان که هروز قدرت بیشتری گرفته و همگانی میشود را با دشمن دوم به اسم کرد مهاجر  و تروریست در گیر کند تا رژیم پارسی بتواند  از هدف و تیرس  تورکان به عنوان دشمن و اشغالگر درجه اول کنار رفته و پروسه استقلال آزربایجان را با دشمن جدید تاخیر اندازد تا اینکه  در اثر وقت بتواند همانند گذشته  به  جنبش آزادی بخش ملت تورک آزربایجان هجوم کرده این حرکت ملی تورکان را نابود کند را نابود کند

 به همین جهت غرب آزربایجان بیشتر از سایر جاهای آزربایجان جنوبی از حساسیت بالایی بر خوردار است  بنا با اخبار انتشاری در رسانه های حکومتی ایران نتایج انتخابات در آزربایجان جنوبی بدین قرار است:

استان آزربایجان‌شرقی
 
حوزه انتخابیه تبریز، آزرشهر و اسکو: زهرا ساعی، محمدحسین فرهنگی، شهاب‌الدین بی‌مقدار، علیرضا منادی
 
حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر: محمدعلی حسین‌زاده
 
حوزه انتخابیه مرند و جلفا: محمد حسن‌نژاد
 
حوزه انتخابیه اهر و هریس: بیت‌الله عبداللهی
 
حوزه انتخابیه سراب: یوسف داوودی
 
حوزه انتخابیه شبستر: معصومه آقاپور
 
استان آزربایجان‌غربی
 
حوزه انتخابیه اورمیه: هادی بهادری، روح‌الله حضرت‌پور
 
حوزه انتخابیه سلماس: شهروز برزگر
 
حوزه انتخابیه میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب: جهانبخش محبی‌نیا، همایون هاشمی
 
استان اردبیل
 
حوزه انتخابیه اردبیل، نمین و نیر: محمد فیضی
 
حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار: شکور پورحسین
 
استان زنجان
 
حوزه انتخابیه زنجان و طارم: علی وقف‌چی ، فریدون احمدی
 
حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره: محمد عزیزی
 
حوزه انتخابیه خدابنده: احمد بیگدلی
 
استان همدان
 
حوزه انتخابیه رزن: حسن لطفی
 
حوزه انتخابیه ملایر: احد آزادی‌خواه
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram