/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » نقش اول فیلم فراکسیون رژیم خواستار رسمی شدن زبان تروریست ها در جغرافیای ایران شد
Pezeşkian :Alah Kürd dilini yaradı və azad yaratdı ,(Köçəri iraqdan gələn)Kürdlər batı Azərbaycanda öz haqlarında gilayəli olmalarında haqlıdırlar" @oguztv

نقش اول فیلم فراکسیون رژیم خواستار رسمی شدن زبان تروریست ها در جغرافیای ایران شد

اوغوز تی وی: سایت یول پرس متلق به سپاه پاسدارن در اوایل ظهور فیلم فراکسیون مناطق تورک نشین به صورت شبانه روزی به تبلیغ این فیلم پرداخته بود 

 در این میان جمعی از خود نما های  منسوب به حرکت ملی   چه در داخل و چه در خارج  با این فیلم همراهی می کردند .  در طول هفته جاری قرار است نمایشی به نام انتخابات شورای شهر در جغرافیای ایران به اجرا در بیاید ، در این میان حکومت ایران  به وضوح می داند که نقشه شومش در غرب آزربایجان قابل اجرا نیست برای همین از کیس  پزشکیان استفاده می کند 

 پزشکیان در اظهاری عجیب از تروریست ها  حمایت می کند وگویا غرب آزربایجان را متلق به  مهاجرین کرد  مهاجر می داند سایت وابسته به  این  جناح  در گزارشی این چنین می نویسد :

صحبت از ظلم به کردزبانان در آذربایجان غربی و مرکز آن اورمیه، جز در ادعاهای قوم‌گرایان منتسب به ضدانقلاب، وجود خارجی ندارد. وجود شبکه‌ تلویزیونی و رادیویی مهاباد به زبان کردی، پخش چندین ساعت برنامه متنوع رادیویی و تلویزیونی به دو لهجه متفاوت زبان کردی (کرمانجی – سورانی) از شبکه استانی، استخدام گسترده کردزبانان در نهادهای اداری، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و حتی نهادهای نظامی و…، پیشرفت چشمگیر شهرهای کردنشینی نظیر مهاباد در حالی که بسیاری از شهرهای ترک نشین همچون شهر پرجمعیت خوی هر روز در حال پسرفت می‌باشد، و ده‌ها دلیل و برهان دیگر که همگی حاکی از حاکمیت برابری، برادری و عدالت در میان اکثریت ترک و اقلیت کرد در این استان است. این در حالی می‌باشد که صدها هزار ترک و آذربایجانی ساکن در شهرستان‌های بیجار، قروه، سنقر و… در استان‌های کردستان و کرمانشاه از کوچک ترین حقوق خود نیز محروم می‌باشند. حتی یک دقیقه برنامه به زبان ترکی در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی هیچ یک از این استان‌ها نیز پخش نمی‌شود که این نمود بارز بی‌عدالتی و تبعیض است.

با این حال، یک جریان مشکوک و قوم‎گرا وابسته به گروه‌های ضدانقلاب و تجزیه‌طلب که اعضای آن تحت عناوینی چون روزنامه‌نگار، فعالین فرهنگی، سیاسی و… رسانه‌هایی را که از بودجه بیت‌المال تامین می‌شوند، تبدیل به مرکز نفاق افکنی و ترویج کینه و کدورت میان اقوام استان کرده و با مطرح کردن ادعاهایی نظیر ظلم به کردها در استان، درصدد اختلاف افکنی و ایجاد بلوا و آشوب‌های قومی هستند.

اما نکته عجیب و تاسف بار این ماجرا، همراهی مسعود پزشکیان نماینده شهر تبریز با ادعاهای این جریان مشکوک است. وی طی گفتگویی با یکی از رسانه‎هایی که بیشترین نقش را در ترویج اختلافات قومی در میان مردم استان دارد گفته است: “گلایه کردها به حق است و در کل قومیتها این گلایه ها را دارند ولی دولت در انتصابات تنها یک طرف قضیه است و ارگانهای مختلف که در این خصوص نظر می دهند، طرف دیگر قضیه هستند.”

حال دیگر دلیل انفعال شدید فراکسیون مناطق ترک‌نشین بر کسی پوشیده نیست. چرا که با وجود ریاست شخصی همچون دکتر پزشکیان با چنین تفکراتی در این فراکسیون، نباید انتظار فعالیت فراکسیون در راستای حل مناطق ترک‌نشین را داشت.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture