/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » نقش جمهوری اسلامی در فاجعه کشتار تورکان سولدوز بدست تروریست‌های کرددر فروردین ۱۳۵۸ +ارشیو جراید و رادیو جمهوری اسلامی ایران
نقش جمهوری اسلامی در فاجعه کشتار تورکان سولدوز بدست تروریست‌های کرددر فروردین ۱۳۵۸ +ارشیو جراید و رادیو جمهوری اسلامی ایران

نقش جمهوری اسلامی در فاجعه کشتار تورکان سولدوز بدست تروریست‌های کرددر فروردین ۱۳۵۸ +ارشیو جراید و رادیو جمهوری اسلامی ایران

اوغوزتی‌وی:  طبق اسناد و شواهد تاریخی آذربایجان,در هشتاد سال گذشته ‌ ایدئولوژی و پایه‌های اساسی‌ دولتمداری ایرانی‌ و سیاست‌های کلان دولتی دررژیم‌های ایرانی  بر اساس تورک ستیزی، آسیمیلاسیون کردن، کردیزه و فارسیزه کردن و تجزیه کردن اراضی‌ آذربایجان و شکل گرفته است.
از اولین روز‌های تولد دولت  جمهوری اسلامی تا امروز هم این سیاست‌های تورک ستیزی تطبیق میشود . در واقع برای آذربایجانیها , رژیم جمهوری اسلامی, شیعه آریاییزه و ایرانیزه شده پهلوی هاست که هر دو آنها در دشمنی با ملت تورک آذربایجان و ملل غیر فارس تحت اشغال در ایران سیاست‌های همسو و حتی مکمل و تکمیل کننده دارند . در چشم یک تورک آزربایجانی فقط جای تاج با عمامه عوض شده است. در فاجعه کشتار تورکان سولدوز شروعی دوباره  برای تسخیر آزربایجان غربی به دست گروههای تروریستی کورد بود که از اواخر جنگ جهانی اول و با غارتگری و کشت و کشتار سیمیتقو این پروژه آغاز شده  و امروز هم رژیم ایران عنوان بزرگترین حامی‌  پروژه کردستان سازی از اراضی‌ آذربایجان آنرا عملا تبلیغ و تطبیق می‌کند .


در آن زمان که حکومت مرکزی توسط ملی-مذهبی ها اداره می شد و استانداران توسط این گروه تعیین می گردید. پس از آغاز قتل عام دولت موقت و ضد تورک خمینی از ورود نیروهای نظامی مرکزی به بهانه های واهی ممانعت به عمل آمده و گروههای تروریستی بالغ بر هزار نفر از شهروندان سولدوز در غرب آزربایجان را به قتل رساندند.روزنامه‌ها و رادیو و تلوزیون جمهوری اسلامی ماه‌ها قبل از حادثه سولدوز  از فعالیت‌های مسلحانه  کرد‌های تروریست در شهر‌های مختلف آذربایجان و تخلیه شدن‌های پادگان‌های خودی ،کشتار مردم در خانا  و سیوق بولاق  و دهات اطراف آن خبری را به بیرون نمی‌‌دادند . 

با شروع مقاومت مسلحانه مردم   سولدوز و وارد شدن جوانان فدایی اورمیه به سولدوز ضربه‌های سنگینی‌ به کرد‌ها زده شده و کردها تلفات بسیار متحمل شدند.رژیم ایران حساب دفاع مسلحانه مردم آذربایجان را نکرده بود به محض اینکه  مردم عادی بعد از هفته‌ها محاصره شهر و قتل عام در سولدوز در مساجد اورمیه و نقده تصمیم به دفاع و مقابله به مثل گرفتند  نه تنها صدای رژیم  در امد بلکه  برای جلوگیری از تلفات بیشتر کرد ها  وارد میدان شد و بیشرمانه دفاع مردم عادی تورک در مقابل ۲۰ هزار مسلح غیر بومی  را “برادر کشی”  نامید و در بیشتر جا‌ها حتی آذربایجان را محکوم کرد .  دولت ایران با افشا شدن چهره آنتی تورک خود و از طرف دیگرباز شدن دستش در حمایت مخفیانه از کرد‌های یاغی و نیز با شکست سیاست پاک سازی تورکان بومی از آذربایجان بدست کرد‌ها بلافاصله با صادر کردن بیانیه ای تحقیر کننده آعلآن کرد که شهر سولدوز شهر تورک و کرد است و “برادرکشی”را پایان دهید وگرنه ارتش وارد عمل خواهد شد.دولت موقت خمینی با تهدید آذربایجان در اطلاعیه‌های پی در پی ,از نیرو‌های مسلح مردمی آذربایجان  خواست سلاح را زمین گذارند  .

 

دولت موقت ایران یک روز بعد بی‌آنکه در اطلاعیه‌های خود حضور چند هزار نفری اشرار مسلح وابسته به حزب دموکرات  که اکثرا حتی شناسنامه ایرانی‌ هم نداشتند را زیر سوال برده و اردوکشی این حزب منحله را محکوم نمایند و با حمایت از اعضای هئیت رئیسه حزب، این اشغال نظامی غیر بومیان عراقی‌ و بپا کردن  خونریزی و قتل و غارت و کشتار و تجاوز در آذربایجان  را با بیشرمی“جنگ برادرکشی “اعلام,  و و با زیرکی, آنان را برادران دینی خویش خطاب قرار داده و اخطار می‌دهند که دست از درگیری بردارند.

بنا به شهدت ساکنان آذربایجان واسناد خود جمهوری اسلامی این ریاکاری رژیم از روز اول آشکار بود.

رادیو جمهوری اسلامی ایران به تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۸یعنی‌ ۵ روز بعد از قتل عام مردم تورک سولدوز  نه تنها این بیانیه‌های تهدید آمید و تحقیر آمیز را به کرات پخش می‌کند بلکه علنا با تحقیر, دفاع مسلحانه مردم در مقابل اشغالگری کردهای مهاجر را “جنگ برادرکشی” نامید .


🔷گویی دولت چند روز بود از پاک سازی ملی‌ سولدوز از تورکان بومی و حمله کرد ها خبر نداشته ولی‌ تا آذربایجان سلاح برای دفاع برداشت دولت خبردار شده, یک دفعه ترس “بردار کشی “رژیم را برداشته!
🔷گویی آذربایجان غربی ارتش نداشت و از این اوضاع, ارتش بیخبر بود !
🔷گویی رژیم نمیدانست پادگان‌های نظامی آنرا ماه هاست مهاجرین کرد خلع سلاح کرده و سلاح‌هایشان را برداشته ا‌ند!

🔷آن زمان چنان رژیم از برادر کشی حرف میزد گویی تورکان آغاز گر جنگی بودند یا جایی‌ هجومی کرده ا‌ند!
🔷گویی کشته شدگان کرد همه نظامی نبوده و شهدای آذربایجان مردم عادی نبوده ا‌ند !
🔷گویی‌ خمینی به قاسملو جهت خود مختاری و کردستان سازی چراغ سبز نداده و همه روزنامه‌ها, تبلیغات آنتی آزربایجانی آن زمان خمینی را صبح تا شب تبلیغ نمی‌کردند !!

رژیم از همه نقشه های  کرد‌ها و حوادث خاله سلاح  پادگان‌های خویش و درخواست کمک مردم از ارتش  نه تنها خبر داشت بلکه زمینه را برای  پکسازی ملی‌ تورک‌ها از مرز‌های غربی بدست کرد ها  فراهم می آورد. ماه‌ها بود ملت تورک آذربایجان در شهر‌های غربی آذربایجان از هوجوم وحشیانه کرد‌ها رنج برده و به دولت شکایت میکردند. قبل از حادثه سولدوز چندین ده تورک آذربایجان با خونریزی غارت شد حوادث غارت در اکثر روستا‌ها و شهر‌های غربی آذربایجان همچون خانا (پیرنشهر )، سویوق بولاق (مهاباد ) ،سایین قالا (شاهین دای )،تیکان تپه (تکاپ) چندین ماه بود ادامه داشت و بصورت مشکوک مرتبا پادگان‌ها توسط کرد‌ها بدون هیچ مقاومتی خلع سلاح میشدند و سلاح خود را به کرد‌ها میدادند.

جالب است بدانیم  ورود ارتش با گذشت ۷ روز از قتل عام مردم بی‌ دفاع سولدوز و دفاع مردم دست خالی‌ مقابل یاغیان تا دندان مسلح کرد قضیه خوابیده بود چون جمهوری اسلامی با مشروعیت دهی‌ به قاسملو وی را پای مذاکره نشاند و از آن روز تا بدین روز تروریست‌های مسلح کرد‌  متحد دائمی ایرانی‌‌ها و جمهوری اسلامی بوده و تبدیل به یک کارت سیاسی نظامی رژیم ایران, علیه آذربایجان شده ا‌ند که هر دو طرف از این قضیه سود میبرند.972035_526281164102488_1257610611_n

در تمامی‌ پروسه‌های کوچ دادن کرد‌های مهاجر به آزربایجان ، در اسکان کرد‌ها در اراضی‌ آزربایجان ،در ادعای اراضی‌ کورد‌های مهاجر ازآزربایجان،ایجاد گروه‌های تروریستی همچون پژاک ،حملات تروریستی در آزربایجان طی‌ ۱۰۰ سال اخیر (همچون وحشی گری‌های اسماعیل شیکاک‌ها یا یاغی‌ گری‌های قاسملو و یا پژاک ….) در همه بدون استثنا دست و نقش فارس‌ها و رژیم‌های ایرانی‌ به وضوح دیده میشود . اسناد غربی و داخلی‌ نشان میدهد که طی‌ ۱۰۰ سال اخیر در آتش فتنه کرد‌های مهاجر در آزربایجان غربی ،فارس‌ها و دولت‌های پان فارسیست ایرانی‌ همیشه جرقّه زن این فتنه‌ها و آتیش بیار معرکه بوده اند و حتی در خیلی‌ موارد ایرانیان باعث و تشویق کننده یاغی‌ گری و بانی‌ بلاواسطه عملیات‌های تروریستی کرد‌های مهاجر علیه تورک ها در آزربایجان جنوبی بوده اند.


اگر کمی‌ حافظه تاریخی‌ خود را تقویت کنیم به آشکار خواهیم دید که در ۱۰۰ سال گذشته از ورود کرد‌ها به منطقه و بر حاکمیت آمدن فارس‌ها همیشه ایرانی‌‌ها (فارس ها) و رژیم‌های ایرانی‌  حامی‌ تروریست‌های کرد در آذربایجان در عراق در سوریه بوده و یکی‌ مهمترین متفقین استراتژی برای کرد‌ها در خاورمیانه  ایرانی‌‌ها (فارس‌ها ) می‌باشند .

 

به این علت است که این اواخر تغییر سراسیمه مناطق ژئوپلیتیکی ملل و تجزیه وطن ملل زیر نام” استان بندی‌ها جدید”هم از طرف رژیم هم از طرف مخالفان به اصطلاح اپوزیسیون و هم همکاران امروز و متحدان آینده فارس‌ها یعنی‌ کرد‌ها و ارمنی ها به شدت تبلیغ میشود.بنا به وعده‌های که رژیم‌های ایرانی‌ پهلوی و جمهوری اسلامی در ۸۰ سال گذشته به مهاجرین کرد عراقی‌ داده ا‌ند گروه‌های مسلح اعم از پژاک ، حزب دموکرات، کومله و حتی گروه‌های اسلامی کردی همین امروز هم چشم طمع به غرب آذربایجان داشته و مدعی خاک ملت تورک آذربایجان هستند. رژیم ایران با مشروعیت دهی‌  به مهاجرین کرد  عراقی و منسوبین گروهای تروریستی در قالب نماینده مجلس و تیپ روشن فکری همچون موسسه احمد خانی و خرید منزل و محل کار ، باغات و مزارع به دنبال پروژه صد ساله تسخیر آزربایجان غربی بصورت سیاسی بدست کرد‌ها است.


اکراد مهاجر اکثرا از طرف سازمان‌های تروریستی کوردها و حکومت ایران حمایت وسازماندهی شده وبرای بر هم زدن ترکیب جمعیت آزربایجان جنوبی و ایجاد موانع برای حرکت آزادی طلب آزربایجان به طور رسمی‌ از رژیم ایران خط میگیرند . حکومت ایران در آزربایجان غربی با کوردها کاملا استراتژی موافق ، همسو و اهداف مشترک دارد. دو هدف بیشتر از دیگر اهداف برای ایران‌ حائز اهمیت است :
⬅️

۱-شقّه کردن نیروی حرکت ملی آزربایجان با ایجاد دشمنی دیگر به جز رژیم ایران در اراضی‌ آزربایجان مقابل حرکت ملی آزربایجان
۲– ایجاد دیوار بین تورکیه و آزربایجان جنوبی با ایجاد “کردستان” خیالی در اراضی‌ آزربایجان

یک هدف بیشتر از دیگر اهداف برای ایران‌ حائز اهمیت است :⬅️کرد‌ها به کمک ایران و دولت‌های غرب با تصاحب اراضی‌ آذربایجان و وطن دیگر تورک‌های تورکمان (استان کرکوک عراق )و شرق تورکیه بتونند پروسه ملت شدن و صاحب وطن شدن را بگزرانند و برای خود وطنی دست پا کنند .

از اسناد خود مجلس ایران در دوره پهلوی و رژیم آخوندی پیدا است که سال ها هم پهلوی و هم رژیم آخوندی فارس سعی‌ دارند مناطق غربی آذربایجان (همرز با ترکیه) و مناطق ساحلی دریا خزر (انزلی- استارا – حیران) و مناطق جنوبی هم مرز با قشقایی‌ها (اراک- همدان) را آذربایجان جدا ساخته و به ملل دیگر پیشکش دهد تا با ایجاد تنش ملی, هم زمینه را برای سرکوب و کنترل حرکت‌های ملی‌ ملل آماده سازدو یا اینکه در صورت متلاشی شدن محتمل امپراطوری ممالک محروسه “ایران” مناطق استراتژیک دست خود فارس و متحدان قرار گیرد و کنارش بتواند مناطق جنگی مانند قاراباغ بسازند.

 

اوغوزتی‌وی

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture