/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » نیروهای عراق 40 چاه نفت این کشور را از بارزانی پس گرفتند
نیروهای عراق 40 چاه نفت این کشور را از بارزانی پس گرفتند آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

نیروهای عراق 40 چاه نفت این کشور را از بارزانی پس گرفتند

فارس نوشت: نیروهای پیشمرگه در غرب موصل، کنترل ۴۰ حلقه چاه نفتی از ۴۴ حلقه چاه نفتی موجود در منطقه را به نیروهای ارتش عراق واگذار کردند.

ارتش عراق، کنترل 40 حلقه چاه نفتی را که پیش از این تحت کنترل نیروهای پیشمرگه در غرب موصل مرکز استان نینوی بود، به دست گرفت.

به نوشته پایگاه خبری «i24»، «همام العبدلی» از افسران یگان مهندسی نظامی ارتش عراق در این‌باره گفت: نیروهای مشترک عراقی طی عملیات نظامی اخیر در ناحیه زمار در شهرستان تلعفر، در چارچوب برقراری نظام و قانون در مناطق مورد منازعه، موفق شدند، کنترل 40 چاه نفت از 44 چاه نفتی موجود در منطقه را به دست گیرند.

وی افزود: دولت مرکزی عراق نیز کادرهای مهندسی متخصص را برای فعالسازی این چاه‌های نفتی و تداوم بدون توقف استخراج و پالایش از آنها را به منطقه اعزام کرده است و نیروهای عراقی نیز در تلاشند تا امنیت لازم را برای انجام این امر برقرار کنند.

پیشتر سایت افشاگر «ویکیلیکس» با انتشار برخی اسناد نوشته بود: حکومت اقلیم کردستان عراق در تلاش است با فروش چاه‌های نفت اقلیم کردستان به ترکیه بر بحران مالی خود فائق آید.

نصیف، عضو پارلمان عراق دی ماه پارسال با اشاره به صدور بیش از  ۹۰۰ هزار بشکه در روز از چاه های نفت کرکوک  از دولت مرکزی بغداد خواست از سرقت منابع نفتی عراق توسط حکومت اقلیم کردستان جلوگیری کند.

لازم به ذکر است چاه‌های نفت بای حسن پس از حملات گروه تروریستی داعش در ژوئن سال 2014 تحت کنترل وزارت انرژی و منابع طبیعی اقلیم کرد شمال عراق قرار گرفت.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture