/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » همه گروه های تروریستی کرد در عراق و کرد‌های تروریست سوریه به همراه حشد شعبی تحت حمایه ایران و دولت اسد برای جنگ با تورکیه وارد عفرین میشوند
همه گروه های تروریستی کرد در عراق و کرد‌های تروریست سوریه به همراه حشد شعبی تحت حمایه ایران و دولت اسد برای جنگ با تورکیه وارد عفرین میشوند

همه گروه های تروریستی کرد در عراق و کرد‌های تروریست سوریه به همراه حشد شعبی تحت حمایه ایران و دولت اسد برای جنگ با تورکیه وارد عفرین میشوند

اوغوز تی‌وی :مقامات ارشد تروریست ‌های کرد سوریه از توافق با دولت دمشق برای ورود ارتش مشترک سوریه به عفرین خبر‌دادند. همزمان با این خبر مقامات حزب دمکرات کردند عراق اعلان کرد که تروریست ‌هایی پ.ک.ک مستقر در عراق و تحت حمایه بارزانی و نیرو‌های پیشمرگه ایزدی  بارزانی وهمچنین  حشد شعبی تحت حمایه ایران هم علیه تورکیه ارتش مشترک ساخته و وارد عفرین  میشود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، روز یک‌شنبه ۲۹ بهمن، کُردهای سوری اعلام کردند که با دولت دمشق به توافق رسید‌ه‌اند که نیروهای دولتی سوریه برای مقابله  دربرابر پاک سازی تروریست‌های کرد توسط ارتش نظامی ترکیه در عفرین، حرکت خواهند کرد.از غرب نیرو‌های بارزانی به کمک خواهند آمد .
بر‌اساس این گزارش، بدران ژیا کورد، مشاور ارشد دستگاه خودگردان مهاجران کردهای سوریه، موسوم‌به روژآوا، گفت که نیروهای ارتش سوریه، در دو روز آینده در برخی نقاط مرزی عفرین مستقر می‌شوند.وی تأکید کرد که این توافق، فعلاً فقط نظامی علیه تورکیه است و در آینده، مذاکرات سیاسی نیز انجام خواهد شد.
قدیر قاچاق، نماینده حزب دموکرات مهاجران کردعراق در سنجار در گفتگو با خبرنگار آناتولی گفت: در پی آغاز عملیات شاخه زیتون، گروه پ.ک.ک با زور شماری از عناصر خود در سنجار عراق را برای جنگیدن با تورکها به عفرین سوریه می‌فرستد.
حزب دمکرات کرد‌های مهاجر عراق به رهبری بارزانی  با بیان اینکه گروه تروریستی پ.ک.ک بدون در نظر گرفتن جنسیت و سن جنگجویان ایزدی خود در سنجار را به جنگیدن در صفوف گروه تروریستی “پ.ی.د PYD”و “ي.پ.ق YPG ” به عفرین سوریه اعزام می کند، اظهار داشت: مسیر سنجار – داهوک برای جلوگیری از فرار شبهه نظامیان توسط پ.ک.ک بسته شده است.
او با ابراز اینکه این گروه تروریستی یک جنگجوی ایزدی را به دلیل امتناع از رفتن به عفرین تیرباران کرده است، بیان داشت که پ.ک.ک بقیه جنگجویان را بدین ترتیب ترسانده است.
Türk ordusuna qarşı ,Barzaninin teroristləri və İranın Haşdi Şabisi Afrinə birgə yeni ordu yeridilər

این نمایده حزب دموکرات بارزانی در پایان با بیان اینکه “میان عناصر حشد الشعبی و پ.ک.ک در سنجار همکاری مستقیم وجود دارد”، تصریح کرد: “حشد الشعبی در زمینه اعزام جنگجویان از سنجار به عفرین به پ.ک.ک کمک می کند. هدف حشد الشعبی از این اقدام تبدیل شدن به تنها قدرت در سنجار است.”

حشد الشعبی هم به مانند تروریست‌های کورد گروهی نظامی شیعه تحت حمایت ایران است .
 روسیه بشدت این اخبار کذب را رد کرده و اظهار داشته هیچگونه توافقی با تروریستها صورت نگرفته و ارتش اسد وارد عفرین نخواهد شد، چون دراین صورت مناقشه پیچیده تر و خطرناکتر خواهدشد .
به گزارش رادیو تلویزیون دولتی تی‌.آر.تی‌ تورکیه ، رجب طیب اردوغان در سخنرانی خود روز یکشنبه ۲۹ بهمن، در کنگره حزب عدالت و توسعه در آنکاراگفت: “قلب و آغوش ما به روی کسانی که روی دوستی به ما نشان می‌دهند باز است. اما به هویت و جسارت کسانی که به خصومت با ما پرداخته و آینده و استقلال‌ ما را تهدید می کنند، واقعی نمی‌نهیم. به کمک خداوند، شجاعت ملت و دعای دوستان‌ جلو رفته و پیروز می‌شویم”.
 
از این پس نه به قولهای امریکا بلکه به اقداماتش توجه خواهیم کرد
رئیس جمهور ترکیه در ادامه همچنین تصریح کرد:  “دفن گروه‌های پ.ک.ک، داعش و پ.ی.د آغاز شده است. گفته بودیم که اینها را در چاله‌ای که خود کنده‌اند، دفن خواهیم کرد. این کار را انجام داده و ادامه خواهیم داد. باید اینجا را رها کرده و به کسانی که آغوش‌شان برای آنها گشوده‌اند پناه ببرند، یا سلاح خود را دفن کرده و بر آن بتن بریزند.
چندین بار با جناب اوباما گفت‌وگو کردیم، اما در تمام موارد به ما دروغ گفتند. به نقطه‌ای رسیدیم که گفتیم که اگر امکان همکاری نباشد، خود سرنوشت‌مان را رقم خواهیم زد. حق نداریم در مقابل تعدادی تروریست جاهل پ.ی.د که کشورمان را با خمپاره هدف قرار می‌دهند، سکوت کنیم.
هرچه می خواهد بگویند. شما به این مظلوم‌نمایی‌ها توجه نکنید. برخی می‌گویند که «توان اقدامات دیپلماتیک محدود شده است»، بلکه برعکس، تصمیم‌گیری درباره منطقه بدون حضور تورکیه در سر میز آن ممکن نیست“
عمر چلیک وزیر اتحادیه اروپا و سرمذاکره گر تورکیه در این اتحادیه، اعلام داشت که تورکیه به قدری قوی است که هم قادر است با ترور به مبارزه بپردازد و هم میتواند مردم مدیترانه شرقی را حمایت کند.
وی طی سخنرانی‌اش در کنگره حزب عدالت و توسعه در شهرستان چوکورووای آدانا، گفت: “با سلاحهای خود، قادر به حفظ امنیت ملی میباشیم.”
چلیک تاکید کرد که برخی در تلاشند تا ضمن مشغول ساختن تورکیه با یک سری امور، در مناطق مرزی تورکیه با شمال سوریه، کوریدوری تروریستی تاسیس کنند و یا به شکلی ناگهانی در محیط تحت کنترل تورکیه، فعالیتهای حفاری انجام دهند.
عمر چلیک ضمن هشدار به کسانی که درآرزوی یک چنین نقشه هایی میباشند، اظهار داشت: “هم در عفرین با ترور به مبارزه میپردازیم، هم از حقوقمان در مدیترانه شرقی دفاع کرده و هم در بخشی دیگر از جهان برای ترکیه و مظلومین به مبارزه پرداخته و تا پیروزی ادام میدهیم.”
وزیر تورک ضمن اشاره به اینکه سلاحهای استفاده شده در عملیات شاخه زیتون همگی تولید ملی بوده اند، ابراز داشت: “با نیازهای امنیتی که امنیت ملی مان را برقرار خواهد کرد، به قویترین و موثرترین شکل ممکن، به مبارزه ادامه خواهیم داد.”

 مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات اخیر احمد ابوالغیط، دبیر‌ کل اتحادیه عرب و وزیر خارجه سابق مصر در کنفرانس امنیتی مونیخ در اعتراض به عملیات شاخه زیتون ارتش کشور علیه گروه های تروریستی در عفرین سوریه، گفت: عملیات عفرین بر مبنای استفاده از حق مشروع ترکیه برای دفاع از خود مطابق با قوانین بین المللی انجام می‌شود.
وی با اشاره به ناسازگاری سیاست و اظهارات اتحادیه عرب درباره این عملیات تصریح کرد که نیروهای مسلح ترکیه برای مقابله با گروه های تروریستی در آنجا حضور دارند.
احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه عرب در سومین روز از کنفرانس امنیتی مونیخ, ضمن ارزیابی عملیات شاخه زیتون ارتش ترکیه علیه گروه های تروریستی در عفرین سوریه، دولت ترکیه را به “دخالت در سوریه” متهم کرد و گفت: “من خیلی تلاش کردم که منشأ اقدامات ترکیه در سوریه را درک کنم و از مقامات ترکیه می‌خواهم اصولی را که بر اساس آن در حال مداخله نظامی در کشور همسایه عرب خود هستند، مشخص کنند.”
چاووش‌اغلو در واکنش به بیانات دبیر‌ کل اتحادیه عرب گفت: در واقع شما دارید درباره اصول و سیستم خودتان حرف می زنید. ای کاش این سیستم شما به اندازه کافی موثر و قوی باشد تا بتواند از کشتار نیم میلیون نفر در حملات شیمیایی رهبر یک کشور عضو این اتحادیه جلوگیری کند.

وزیر امور خارجه ترکیه طی سخنرانی در پنجاه و چهارمین کنفرانس امنیتی مونیخ در واکنش به وانمودن عملیات شاخه زیتون ارتش کشور علیه گروه های تروریستی در عفرین سوریه به عنوان عملیات علیه کردهای این کشور، بار دیگر تاکید کرد که این عملیات تنها برای پاکسازی عناصر گروه‌های تروریستی مانند پ.ک.ک، ی.پ.گ، پ.ی.د، داعش، القاعده و النصره در جریان است.
وی با اعلام نگرانی آنکارا از وضعیت گروه تروریستی ی.پ.گ به عنوان شاخه سوری گروه تروریستی  پ.ک.ک در شمال سوریه در مرزهای مشترک این کشور با ترکیه، تصریح کرد که این گروه تروریستی تهدیدی علیه آینده سوریه است.
او همچنین تصریح کرد که اختلافات و تنش‌ها در خاورمیانه روند تلاشها برای آینده سوریه را نیز تحت تاثیر منفی قرار خواهد داد.

ارتش تورکیه همچنین اعلام کرده است که عملیات «شاخه زیتون» مطابق با قطع‌نامه‌های ۱۶۲۴ (مصوبه‌ی سال ۲۰۰۵)، ۲۱۷۰ (۲۰۱۴)، و ۲۱۷۸ (۲۰۱۴) شورای امنیت سازمان ملل متحد و در راستای حق دفاع مشروع ترکیه و حراست از تمامیت ارضی انجام می‌شود.
مطابق اعلام مقامات رسمی ترکیه از آغاز عملیات عفرین تاکنون نزدیک ۱۶۱۴ نفر از اعضای گروههای تروریستی کرد کشته شده‌اند. 
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture