/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » همه‌پرسی اقلیم کردستان منجر به بروز جنگ در منطقه خواهد شد
همه‌پرسی اقلیم کردستان منجر به بروز جنگ در منطقه خواهد شد
همه‌پرسی اقلیم کردستان منجر به بروز جنگ در منطقه خواهد شد آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

همه‌پرسی اقلیم کردستان منجر به بروز جنگ در منطقه خواهد شد

اوغوزتی وی:رئیس فدراسیون انجمن ترکمن‌های عراق:با توجه به مخالفت اعراب، شیعیان، ترکمن‌ها و حتی مسیحیان سراسر عراق با برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان، آن موجب جنگ، اختلاف و قتل‌عام در این منطقه می‌شود.

آیدین بیاتلی٬رئیس فدراسیون انجمن ترکمن‌های عراق در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت که برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق به جای کمک به برقراری صلح، منجر به بروز جنگ، اختلاف و قتل‌عام در این منطقه خواهد شد .

وی با بیان این که به آتش کشیده شدن دفاتر ثبت اموال در کرکوک و منطقه ترکمن‌ها در گذشته توسط کردها نشانه‌هایی از وقایع امروز است گفت که طی ۱۵ سال گذشته مورد تبعیض قرار گرفته‌اند .

بیاتلی با اشاره به قطعیت برگزاری همه‌پرسی اظهار داشت: “اعراب، شیعیان، ترکمن‌ها و حتی مسیحیان سراسر عراق مخالف برگزاری آن در شمال این کشور هستند. بر افراشته‌شدن پرچم‌های بیگانگان در کنار پرچم کردها٬ برادران کرد ما را به سوی تنهایی سوق داده است ”.

وی ادامه داد: “۳ میلیون ترکمن در عراق به سر می‌برند. تنها خواسته ما توسعه عراق بوده و هست و با تکیه بر اختلافات و نژاد‌پرستی نمی‌توانیم به نتیجه‌ای برسیم”.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture