/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » هیچ کدام از شهرستان‌های آزربایجان غربی سینما ندارند

هیچ کدام از شهرستان‌های آزربایجان غربی سینما ندارند

اوغوز تی وی:رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آزربایجان غربی گفت که هیچ کدام از شهرستان‌های آزربایجان غربی سینما ندارند.

به گزارش خبرگزاری دولتی  فارس، محمدباقر بابایی‌اصل اظهار داشت: “سینماهای آزربایجان غربی نیاز اساسی به تجهیز و نوسازی ساختمان دارند که در این خصوص باید اقدامات لازم انجام شود”.

وی با اشاره به تعداد سینماهای موجود در آزربایجان غربی، تصریح کرد: “۱۹ سینما در آزربایجان غربی وجود دارد که به دلیل مشکلات از نظر تجهیزات و سالن، مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد و اغلب این سینماها تعطیل شده‌اند”.

رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آزربایجان غربی از تعطیلی ۱۶ سینما در استان خبر داد و افزود: “هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند”.

این مسئول با بیان اینکه در آزربایجان غربی، فقط مرکز استان دارای سه سینما است، اعلام کرد: “این سینماها نیز آنطور که باید مورد استقبال مردم نیستند چراکه صندلی و ساختمان سینماها فرسوده هستند”.

بابایی‌اصل با بیان اینکه با فرهنگ‌سازی به عمل آمده تلاش شده ذایقه مردم را تغییر داده و آنها را به سوی سینماها سوق دهیم، اعلام کرد: “بر این اساس در چهار شهرستان خوی، میاندوآب، بوکان و مهاباد سالن‌های مجتمع‌های فرهنگی را تجهیز کرده‌ایم”.

وی اظهار داشت: “این سالن‌ها به سیستم پخش دیجیتال تجهیز شده‌اند و مقرر شده برخی فیلم‌های سینمایی پرطرفدار را در سالن این مجتمع‌ها برای شهروندان این چهار شهر استان به اکران درآوریم

گفتنی است دولت مرکز گرای فارس در تمامی ساحه ها تبعیضات بیشماری بر علیه تورک های آزربایجان جنوبی اعمال می کند  و هر روز رفته رفته بر این تبعیضات افزوده میشود خشک  کردن  عمدی دریاچه اورمیه، بیکاری و دیگر  آسیب های اجتماعی نمونه بارزی از این تبعیضات است

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture