/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » واشنگتن تایمز : اسرائیل در برابر ایران: چه کسی در جنگ احتمالی دست بالا را دارد
واشنگتن تایمز : اسرائیل در برابر ایران: چه کسی در جنگ احتمالی دست بالا را دارد

واشنگتن تایمز : اسرائیل در برابر ایران: چه کسی در جنگ احتمالی دست بالا را دارد

اوغوزتی‌وی:نزدیک تر شدن دو قدرت نظامی سنگین وزن خاورمیانه به احتمال یک جنگ، اسرائیل به یکی از موثرترین نیروهای نظامی جهان با تکیه به یک زرداخانه هسته ای مباهات می کند، اما ایران ۸۴ میلیونی در برابر اسرائیل با جمعیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر راه های فراوانی برای وارد کردن ضربات غیرمتعارف دارد.

⭕️کل نیروهای نظامی زیر پرچم رژیم توسعه طلب و تروریست پرورایران حدود ۹۳۴ هزار نفر و کل شمار نیروهای نظامی اسرائیل ۶۱۵ هزار نفر است.تحلیلگران نظامی می گویند در یک جنگ متعارف نیروهای نظامی اسرائیل با ۲۷۰۰ تانک و توپخانه سنگین می توانند بر ایران با ۱۶۰۰ دستگاه تسلیحات سنگین غلبه کنند.
اسرائیل در هوا هم با ۶۰۰ جت جنگی و هلی کوپتر تهاجمی در برابر ۵۰۰ هواپیمای جنگی ایران که عمدتا هلی کوپتر و هواپیمای ترابری است، برتری دارد.
🔴توان ایران خود را در جنگ های نیابتی از طریق شبه نظامیان شیعه در سوریه و لبنان نشان می دهد.مقام های اسرائیلی می گویند تهران یک نیروی نظامی ۸۰ هزار نفری تعلیم یافته توسط سپاه پاسداران تربیت کرده تا تحقق هلال شیعی در منطقه را واقعیت ببخشد.
ایران ۱۶ نوع موشک میان برد و دور برد از جمله موشک «خرمشهر» را دارد که بردشان از ۱۲۰۰ کیلومتر شروع می شود.موشک خرمشهر مشابه موشک «اریحا-۲» اسرائیل است که بردی حدود ۱۵۰۰ تا ۱۹۰۰ کیلومتر دارد. حداکثر برد موشک بالیستیک بین قاره ای «اریحا-۳» اسرائیل ۶۵۰۰ کیلومتر است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture