/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » وخامت حال مرتضی مرادپور، و انتقال به بهداری زندان

وخامت حال مرتضی مرادپور، و انتقال به بهداری زندان

اوغوز تی وی:صبح امروز پنجشنبه دوم دی، با وخامت حال مرتضی مرادپور، و گزارش زندانیان بند، او را به بهداری زندان منتقل کرده‌اند که بار دیگر وی مانع تزریق هر نوع آمپول و سرم شده است.

فردین مرادپور، برادر این زندانی عقیده، با بیان مطلب فوق، از تماس تلفنی بعدازظهر امروز برادرش خبر داده و می‌گوید: مثل روزهای اخیر با صدایی ضعیف و بریده بریده صحبت می‌کرد. گفت که او را به بهداری برده‌اند. پزشکان با اصرار و پافشاری زیاد در پی اقناع و راضی کردن مرتضی برای تزریق آمپول و سرم برآمده‌اند که وی مخالفت کرده و مانع شده است.

وی با اشاره به این که طی چند روز اخیر، وضعیت مرتضی در بی‌خبری بوده و نتوانسته بودند باهم صحبت کنند، تاکید می‌کند: پیگیر وضعیت جسمانی‌اش شدم، دیگر حتی نمی‌تواند سرپا بایستد. هر چند که در اعتصاب قند و نمک برای کارایی مغز باید مصرف شود، ولی مرتضی تا چند روز گذشته از این کار نیز امتناع می‌کرد که نهایتا از دو روز پیش با مصرف آنها، روال عادی اعتصاب را در پیش گرفته است.

برادر این فعال مدنی آذربایجانی، که خود نیز در تحصن 29 آذر تبریز یکی از بازداشت‌شدگان بود، در ادامه اظهار می‌دارد: قبل از همه جویای قضیه دستگیری من و دوستان حاضر در تحصن 29 آذر دادگستری تبریز بود. تاکید کرد که اگر به هر عنوان ما را در بازداشت نگه می‌داشتند، تلاش می‌کرد واکنش شدیدی در قبال این قضیه داشته باشد.

وی با اشاره به قطع تماس‌های بند 12 محکومین زندان تبریز، می‌گوید: همه تماس‌های تلفنی بند 12 محکومین که در پی وخامت حال مرتضی، از یکشنبه 28آذر قطع شده بود، با اعتراض زندانیان، از دیروز صبح دوباره برقرار شده است.

این عضو خانواده مرادپور ضمن ابراز نگرانی شدید از سلامتی و جان مرتضی مرادپور در پنجاه و نهمین روز اعتصاب غذای وی، اظهار می‌دارد: هر بلایی که بر سر مرتضی بیاید، مسئولین قضایی باید پاسخگو باشند.

او همچنین می‌گوید: مرتضی باز هم تاکید کرد که تا به خواسته خود مبنی بر اجرای ماده 134 قانون و آزادی‌اش نرسد؛ حاضر نیست یک

قدم هم عقب‌نشینی کند و بر عهد خود مبنی بر این که، یا زنده آزاد خواهم شد یا خواهم مرد؛ پابرجاست.

 منبع خبر کانال تگرام آزادی برای مرتضی مرادپور 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture