/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » وزیر دفاع و ولیعهد عربستان :ایران در تلاش برای به‌دست آوردن مشروعیت با حمایت از “سازمان‌های تروریستی” است

وزیر دفاع و ولیعهد عربستان :ایران در تلاش برای به‌دست آوردن مشروعیت با حمایت از “سازمان‌های تروریستی” است

اغوز تی‌وی : دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با محمد بن سلمان،وزیر دفاع  وولیعهد عربستان عصر روز ۱۴ مارس ۲۴ اسفند،در کاخ سفید دیدار کرد.محمد بن سلمان، شاهزاده ۳۱ ساله سعودی و وزیر دفاع عربستان در دیدار با ترامپ تأکید کرده که توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی خطرناک است و تنها می‌تواند “در یک دوره زمانی کوتاه” تولید سلاح هسته‌ای را در ایران متوقف کند.

 

در بیانیه‌ای که مشاور ارشد ولیعهد عربستان پس از  این دیدار منتشر کرده است، از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی به عنوان “خطری بزرگ برای خاورمیانه” یاد شده. عربستان سعودی در این بیانیه یک بار دیگر اعلام کرده است که ایران با حمایت از حزب‌الله لبنان، القاعده و داعش قصد دارد قدرتش را در منطقه توسعه دهد. شاهزاده سعودی گفته است که ایران در منطقه جاه‌طلبی‌های توسعه‌طلبانه دارد. وی تاکید کرده است “ایران در تلاش برای به‌دست آوردن مشروعیت در جهان اسلام با حمایت از سازمان‌های تروریستی” است. همچنین مشاور ارشد ولیعهد عربستان تصریح کرده است که هدف نهایی ایران “تصرف مکه قبله مسلمانان جهان است“.

 

در بیانیه مشاور ارشد محمد بن سلمان تاکید شده است که ایران گروه‌های شبه‌نظامی اسلامی مانند حزب‌الله، القاعده، گروه دولت اسلامی (داعش) و دیگر گروه‌های تروریستی در خاورمیانه حمایت می‌کند.

در این بیانیه، از جلسه ترامپ با ولیعهد عربستان به عنوان “یک نقطه عطف تاریخی” در روابط دو کشور یاد شده است. در بیانیه آمده است :” نشست امروز همه ‌چیز را در مسیر درست قرار داده و یک تغییر قابل‌توجه در روابط فی‌مابین، در بعد سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی است.

 

ترامپ و محمد بن‌سلمان قرار است مجددا روز پنج‌شنبه ۱۶ مارس با یکدیگر دیدار کنند و موضوع این دیدار و تقویت روابط دوجانبه در منطقه خواهد بود.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture