/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » وُتل,فرمانده مرکزی ارتش آمریکا: ایران بزرگترین عامل بی‌ثباتی و تهدید منطقه است

وُتل,فرمانده مرکزی ارتش آمریکا: ایران بزرگترین عامل بی‌ثباتی و تهدید منطقه است

اغوزتی‌وی: فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) که عصر پنج‌شنبه در کمیته‎ی نیروهای مسلح ایالات متحده در سنا حاضر شد گفته رژیم اشغالگر ایرانی‌  بزرگترین تهدید بلندمدت در منطقه و از اصلی‌ترین عوامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.

 به گزارش پایگاه خبری پنتاگون، ژنرال جوزف وُتل فرمانده‎  ستاد مرکزی ارتش آمریکا که وظیفه‎ی فرماندهی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه را نیز به عهده دارد، گفته با مجموعه‌ی وسیعی ازفعالیت‌های «بدخیم سازماندهی شده» رژیم اشغالگر ایرانی‌ و نیروهای نیابتی تحت حمایت جمهوری اسلامی درمنطقه مواجهیم.

به گفته‎ی این مقام ارشد نظامی آمریکا , رژیم تروریست پرورایران می‌کوشد «قدرت مسلط منطقه» باشد.

او با استناد به گزارش‌هایی که در یک سال گذشته در مورد وضعیت عراق، سوریه، یمن، مصر صحرای سینا و تنگه باب المندب جمع‌آوری شده می‌گوید، رژیم فارس تلاش می‌کند حکومت بشار اسد حفظ شود تا از این منطقه‎ی پر جمعیت شیعه بهره‎برداری و سؤ استفاده کند.

جوزف وُتل تاکید کرده، منطقه گرفتار فعالیت‌های منفعت‌طلبانه چین و روسیه شده و این شرایط به اصلی‌ترین تهدید منافع کشور آمریکا و اقتصاد جهانی تبدیل شده است.

او همچنین از اقدامات رژیم اشغالگر ایران  و روسیه برای حفظ حکومت بشار اسد ابراز نگرانی کرده و آن را از اصلی‌ترین عامل طولانی شدن جنگ سوریه از شش سال پیش به این سو دانسته که به کشته شدن صد هزار نفر و میلیون‌ها نفر آواره منجر شده است.

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا گفته فعالیت‌های گروه‌های تندرو و افراطی نظیر القاعده و داعش که ساختار قومی- نژادی در عراق و سوریه را شکننده کرده است یک تهدید امنیتی به شمار می‎رود، آن هم در شرایطی که حکومت‌های مسلط بر این کشورها یا ضعیف هستند یا فاسد.

 

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture