/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پاسخ تلویحی ایران به انتقادها از حضور و دخالت و توسعه طلبی ایرانی‌‌ها در کشورهای همسایه
پاسخ تلویحی مقام نظامی ایران به انتقادها از حضور و دخالت و توسعه طلبی ایرانی‌‌ها در کشورهای همسایه

پاسخ تلویحی ایران به انتقادها از حضور و دخالت و توسعه طلبی ایرانی‌‌ها در کشورهای همسایه

اوغوزتی‌وی:جمهوری اسلامی در خاک سوریه و عراق حضور آشکار نظامی دارد و در یمن از حوثی‌های شیعه و در لبنان از گروه حزب‌الله , در آذربایجان  شمالی از گروه‌های تروریست پرور وابسته به سپاه حمایت می‌کند، حمایتی که هرگز پنهان نکرده است.

به گزارش  ایسنا، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم جمهوری اسلامی روز چهارشنبه، دوم خردادماه، در یک سخنرانی به انتقادها از حضور و دخالت رژیم آخوندی فارس و توسعه طلبی فارسی (شووینیستی ) تهران در خاک همسایگانش پاسخ داده و این حضور را «به دعوت» دولت این کشورها توصیف کرد.

به گفته آقای باقری: «در توسعه قدرت دفاعی خود منتظر لبخند و مجوز هیچ کشوری نمی‌مانند ایران  اگر در کشوری حضور دارد به‌ دعوت دولت قانونی آن کشور است و سر جنگ با کسی ندارد. حضور ایران در خاک همسایه خود به دعوت دولت قانونی این کشور انجام گرفته است»  

آقای پومپئو روز دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت، در سخنرانی خود در اندیشکده بنیاد هریتج برای رسیدن به توافق هسته‌ای جدید با ایران ۱۲ شرط تعیین کرد که از این میان دو شرط به حضور نظامی ایران در خاک همسایگانش مربوط می‌شود.وزیر خارجه آمریکا یک جا از ایران خواسته است که به «حق حاکمیت عراق» احترام بگذارد و جای دیگر تاکید می‌کند که «ایران باید تمام نیروهای نظامی تحت فرماندهی خود را از سوریه خارج کند».

ولادیمیر پوتین هفته گذشته در سوچی و در دیدار با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه گفت که در مرحله استقرار صلح در سوریه، نظامیان خارجی باید این کشور را ترک کنند.در پی این موضع‌گیری، الکساندر لاورنتیف، فرستاده آقای پوتین در امور سوریه نیز تصریح کرد که این هشدار شامل نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان هم می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به این خواسته گفته بود که سیاست‌های جمهوری اسلامی مستقل است و کسی نمی‌تواند ایران را مجبور به کاری کند.
چهارشنبه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم گفت که حضور ایران در عراق و سوریه مستشاری و بر اساس دعوت این کشورها است، “نه مثل بقیه که بدون مجوز دولت حاکم بر آن منطقه به صورت تجاوزکارانه وارد آن کشور شدند”.

 

رژیم ایران در دفاع از دخالت‌های کثیفش در اوضاع داخلی‌ کشور‌های منطقه همیشه از منافع دنیا اسلام حرف میزند ولی‌ تا بدین روز در ریختن خون مسلمانان و ایجاد تفرقه و نفاق بیین مسلمانان ، توسعه اشغال گری در وطن مسلمانان ،توسعه ترور در وطن مسلمانان .. ایرانی‌‌ها و دولت ایران به عنوان دولت پیشقدم و اول است و همه فعالیت‌های خود را بنام خدا و ایران بزرگ پارسی شکل داده است د در همه کشور‌ها رژیم ایرانی‌‌ها نزد دشمنان اسلام ایستاده است .

در همین ساله گذشته آذربایجان ۲۲ نفر از شهروندانش را به علت  جاسوسی برای ایران محاکمه نمود و به جرم خیانت به مملکت به زندان انداخت. بالا رفتن شعور ملی‌ در آزربایجان جنوبی و فعال شدن لابی‌های آزربایجانی  سبب شد که رژیم ایران, آزربایجان شمالی را از هر جهت مورد حمله قرار دهد ، تبلیغات دینی و شیعه گری فارسیزه شده ، اقدام به کودتا ضد دولتی، اقدام به تربیت تروریست ،به راه انداختن حزب‌های سیاسی وابسته به خامنه‌ای ،صادرات مجانی‌ مواد مخدر ، به راه انداختن تلوزین و رسانه‌های ضد دولتمداری تورک‌های آزربایجان …

ایران در تعقیب منافع پان ایرانیستی و ضد آزربایجانی خود، علاقه زیادی به تشدید بحران میان اذربایجان و ارمنستان پیدا كرد. دخالت این کشورها همانگونه كه مشکل سوریه را حل نكرد، سبب ویرانی، آوارگی و باز شدن جبهه‌های متعدد دیگری در منطقه شده و خواهد شد.

در گزارش‌های تصویری و خبرهایی که از جنگ اخیر بین آذربایجان و ارمنستان روی داد به وضوح مشاهده می شود که رژیم ایران با فرستادن نیروهای کمک رسان پزشکی و نظامی و مالی‌ به منطقه بحرانی قرهباغ به سخن خود جامه عمل پوشیده و همراه با روس‌ها آتش بیار این جنگ شده است.

 به سبب لاییک و دمکراتیک بودن  دولت آذربایجان  شمالی و بالا بودن شور ملی‌ در آزربایجان جنوبی و حمایت تورک‌های آزربایجان جنوبی از  آذربایجان  شمالی  از نفوذ مبلغین  دینی و شیعه گری فارسیزه شده و صدور انقلاب آخوندی،فعالیت فرقه‌های تندرو و وابسته   به  حزب الله ایران در آذربایجان را سخت می کند.

بر خلاف آذربایجان، ارمنستان در سالهای تحریم پل ارتباطی ایران به جهان خارج بود و این پل دو طرفه سبب بهتر شدن مناسبات دو کشور ایران و ارمنستان شد  آنقدر که ۲ دولت  برای بیشتر بهتر شدن رابطه‌هایشان نام روابط “خواهر-برادر” معنوی را بطور رسمی‌ بیین ۲ دولت برگزیدند.

ارمنستان که  همان سال‌های ایجدش بر روی اراضی‌ آزربایجان  از طرف آذربایجان و ترکیه محاصره شده بود با نزدیکی به  ایران توانست این محاصره را بشکند و روس‌ها از روی خزر و ایران به آارمنی نیرو و کمک‌های نظامی را رسانده و مابقی را دولت ایران تامین میکرده و امروز هم میکند  .

 ترس  دولت اشغال گری ایران از برپایی جنگ در کنار مرز, این است که آذربایجان  شمالی به راحتی بتواند جنگ رااز طریق آذربایجان جنوبی به داخل مرزهای مناطق فارس نشین گسیل, دولت گری  کشوری بنام ایران برای همیشه و  نابود و یکسر كند.اخوندها را بر ان داشته است كه در این جنگ با تمام توان از ارمنستان در مقابل ترکیه و دولت  آذربایجان  و مردم آزربایجان جنوبی دفاع كنند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture