/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پاسخ قاطع داود اوغلو به سوال خبرنگار آلمانی در مورد مبارزه با تروریسم + ویدئو

پاسخ قاطع داود اوغلو به سوال خبرنگار آلمانی در مورد مبارزه با تروریسم + ویدئو

احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه پاسخی قاطع به خبرنگار روزنامه “دی ولت” آلمان در مورد مبارزه با تروریسم داد.

به گزارش اوغوز تی وی, خبرنگار روزنامه “دی ولت” آلمان, در هنگام کنفرانس مطبوعاتی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه سوالاتی را مطرح نمود که نخست وزیر ترکیه پاسخی قاطع در مورد مبارزه با تروریسم پ ک ک داد.

خبرنگارروزنامه “دی ولت” آلمان در ابتدا از مرکل انتقاد کرد و گفت که شما قبلا در مورد دموکراسی ترکیه انتقاداتی را مطرح کرده بودید و امروزه در ترکیه چیزی تغییر نکرده است ترکیه امروز ۱۹۵-مین کشور در آزادی مطبوعات است در برخی مناطق این کشور جنگ وجود دارد.

نخست وزیر ترکیه در پاسخ خبرنگارروزنامه “دی ولت” آلمان گفت : اینکه شما در ترکیه به چشمان نخست وزیر این کشور نگریسته و انتقادات خود را مطرح می کنید خود نشانگر آزادی مطبوعات در ترکیه است شما می توانید مطبوعات ما را بررسی کنید تا این انتقادات را که به صورت آزادانه مطرح می شود ببینید.

در ترکیه چه به زبان تورکی و چه به زبان کُردی هر نوع انتقادات مطرح می شود. شما به پارلمان ما نگاه کنید, در پارلمان ما عده ای رسما از تروریسم پ ک ک حمایت می کنند و دموکراسی ما تحمل آنرا دارد در ترکیه ما دموکراسی داریم در دنیا در هیچ کشوری انتخایاتی با مشارکت مردمی ۸۵% برگزار نشده است و در دنیا هیچ پارلمانی وجود ندارد که تا ۹۷% از مردم در آن نمایندگی شوند همچنین در دنیا تعداد کمی نخست وزیر وجود دارد که مانند من ۴۹٫۵% از رای مردم را کسب کرده باشند.

ناظران بین المللی و ناظرانی از اروپا در انتخابات اخیر ما حضور داشتند و هیچ کس گزارشی در مورد منع آزادی بیان برای کاندیداها و منع تبلیغات منتشر نکرد. حتی یک گزارش هم وجود ندارد که ادعا کند ما در دو انتخابات پیشین آزادی بیان را محدود کردیم.

در اروپا نیز دموکراسی وجود دارند و دموکراسی های موفقی هستند. اما اگر در اروپا ، در آلمان و انگلیس برخی از شهرها توسط گروههای مسلح اشغال می شد و تک تیر اندازها و افراد مسلح با توپ و خمپاره و آر پی جی در همه جای شهر مستقر می شدند و یا این کشور با کشوری مانند سوریه یا عراق که دولت در آنها از هم پاشیده و محل نفوذ تروریست ها به کشورمان است همسایه می بود چه اتفاقی می افتاد؟

درفرانسه بعد از حملات پاریس ، رییس جمهور فرانسه ارتش را به داخل پاریس دعوت کرد در همه جای شهر ارتش دیده می شد. زیرا جان مردم مهمتر از آزادی تروریست ها است در ترکیه ما مورد حمله واقع سدیم در آنکارا تروریست ها ۱۰۳ نفر را کشتند اما ما هرگز ارتش را به خیابانها نراندیم در آنکارا حتی یک سرباز در خیابانها ندید. در فردای آن نیز روزنامه ها بیش از تروریست ها دولت را نقد کردند. ما در مورد مبارزه با تروریسم همان کاری را می کنیم که هر کشور اروپایی انجام می دهد.

دموکراسی موجود در ترکیه در حد استاندارد اروپا است. در دنیا هیچ کشور دموکراتیکی اجازه نمی دهد که گروهی مسلح در بخشی از کشور سر بر آورند. در دنیا تنها دولت است که برای حمل سلاح مشروعیت دارد و هیچ دموکراسی یی اجازه نمی دهد تا گروهی مسلح شهر را در دست بگیرند در دنیا سلاح به شرطی مشروع است که در دست گروهی باشد که به مردم حساب پس می دهد و آن دولت است که از مردم رای می گیرد.

آن روزنامه نگارهایی که می گویید زندانی هستند بیشترشان مربوط به سالهای دهه نود است که در تروریسم مسلحانه دست داشته اند. آنها دست به عملیات مسلحانه زده اند و هیچ روزنامه نگاری در ترکیه به صرف روزنامه نگاری زندانی نشده است. آنان بدلیل دست داشتن در کارهای دیگر بویژه ترور دستگیر شده اند.”از سوی دیگر وقتی که در سازمان ملل ۱۹۳ کشور وجود دارد برای من قابل فهم نیست که چطور می شود شما وضعیت آزادی مطبوعات ترکیه را ۱۹۵-مین در جهان معرفی می کنید.”

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture