/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پخش گسترده شب نامه در شهر اورمیه در اعلام حمایت از ملت، ارتش و دولت آزربایجان + تصاویر

پخش گسترده شب نامه در شهر اورمیه در اعلام حمایت از ملت، ارتش و دولت آزربایجان + تصاویر

سال‌هاست که امپریالیسم جهانی پنجه‌های خونین خود را بر پیکره جهان تورک و مروارید جهان تورک، قاراباغ انداخته است. دولت‌های روس و غربی به منظور ایجاد دیوار حائل بین جهان تورک از یک قرن بیش پروژه ایجاد ارمنستان بزرگ را استارت زدند اما با دلاوری‌های سربازان تورک عثمانی و در رأُس آن انور پاشا این پروژه را در نطفه خفه کردند. پس از فروپاشی دولت کمونیستی شوروی و استقلال جمهوری‌های جدا شده از شوروی، باز هم دولت روس برای حفظ دیوار حائل بین جهان تورک به کمک نظامی ارمنستان شتافت و با خیانت برخی کشورهای منطقه قاراباغ را اشغال کرد.
امروز پس از سال‌ها بار دیگر این زخم کهنه سرباز کرده است و دولت و ارتش آزربایجان در پاسخ به نقض آتش‌بس ارتش غاصب ارمنی با حملات سنگین و کوبنده خود بخشی از اراضی اشغال شده را آزاد کرده و ضربات سهمگینی بر ارتش غاصب ارمنستان وارد آورده است.
ملت تورک آزربایجان
همانگونه که مستحضر هستید، امپریالیسم جهانی هنوز در پی به ثمر رساندن نقشه شوم خود که همان ایجاد دیوار حائل بین جهان تورک می‌باشد، است. خون‌های ریخته شده جوانان آزربایجان در سال‌های اخیر برای باز پس‌گیری قاراباغ اشغالی، پیام روشنی برای تورک‌های آزربایجان جنوبی و بخصوص ملت تورک غرب آزربایجان دارد که تجربیات برادرانمان را در آزربایجان شمالی تکرار نکنیم و امروز به فکر حفظ تمامیت ارضی آزربایجان جنوبی باشیم، تا فردا روز برای باز پس‌گیری اراضی تاریخی‌یمان مجبور نباشیم با فاجعه دیگری همانند قاراباغ روبرو شویم.
ما جمعی از فعالین حرکت ملی آزربایجان و ملت تورک غرب آزربایجان اعلام می‌کنیم، همیشه و در همه حال در کنار ملت، دولت و ارتش آزربایجان شمالی هستیم و در صورت لزوم آمادگی خود را برای اعزام به جبهه قاراباغ و آزادسازی اراضی اشغالی‌یمان از دست رژیم غاصب ارمنستان را اعلام می‌نماییم.

۱۷/۲/۱۳۹۵

فعالین حرکت ملی آزربایجان – اورمیه

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture