/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پول ایرانی‌ رتبه اول بی‌ ارزشترین پول جهان را کسب کرد
پول ایرانی‌ رتبه اول بی‌ ارزشترین پول جهان را کسب کرد

پول ایرانی‌ رتبه اول بی‌ ارزشترین پول جهان را کسب کرد


اوغوز تی‌وی :
طبق گزارش انتشاری سایت العربیه پول ایرانی‌ بی‌ ‌‌ارزشترین پول جهان است .

۸-ریال کمبودیا: یک دلار آمریکایی برابر است با ۴۰۶۰ ریال کمبودیا، دلیل بی‌ارزش بودن پول این کشور وضعیت بد اقتصادی مردم آن است.

۷- پارانی پاراگوئه:یک دلار آمریکایی برابر است با ۵۵۰۰ پارانی، پاراگوئه دومین کشور فقیر در امریکای جنوبی است و دلیل بی‌ارزش بودن پول این کشور فقر و فساد اداری است.

۶- لئون سیرالئون: یک دلار آمریکایی برابر است با ۷۵۰۰ لئون، سیرالئون یکی از فقیرترین کشورهای آفریقایی است. دلیل بی‌ارزش بودن این پول نیز فقر، تورم پولی و وجود باندهای تبهکار گفته شده است.

۵-کیپ لائوس:یک دلار آمریکایی برابر است با ۸۲۰۰ کیپ. با آن که دولت لائوس قصدا پول این کشور را بی‌ارزش ارائه کرده است اما اکنون پول این کشور کم کم سیر صعودی‌اش را طی می‌کند.

۴- روپیه اندونزی: یک دلار آمریکایی برابر است با ۱۳.۳۰۰ روپیه اندونزی. با آن که اندونزی یک کشور پیشرفته و با ثبات است اما بنا به دلایلی پول این کشور بی‌ارزش ماقی مانده است.

۳- ربل بیلاروس:یک دلار آمریکایی برابر است با ۱۹.۸۰۰ ربل. مالیات سنگین، وضعیت نسبتا بد اقتصادی و فساد اداری از دلایل عمده بی‌ارزش بودن پول لین کشور است.

۲-دانگ ویتنام: یک دلار آمریکایی برابر است با ۲۲.۷۰۰ دانگ ویتنام.

۱-ریال ایران: یک دلار آمریکایی برابر است با ۳۲.۵۰۰ ریال ایران. خرج کردن پول‌های کلان از تالان ثروتهای وطن عرب‌های الاحواز‌تورک های  آزربایجان و تورکمنستان را جهت سرپا نگاه داشتن  رژیم آخوندی فارس و منفعت حکومت داری فارسی با دیکتاتوری و هدف‌های تروریستی و توسعه طلبی آریایی خرج می‌کند ، در کنار اشغال گری ایرانی‌ و رونق دادن فتنه و فساد و ترور و  بیم از حمله اسرائیل و تهدید هسته‌ای  رژیم آخوندی فارس ، جهانیان را وادار به وضع تحریم‌های سنگین پولی علیه این کشور کرد.این دلایل باعث شده که پول این کشور بی‌ارزش‌ترین پول جهان شناخته شود.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture