/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پیام تبریک رئیس جمهور آزربایجان شمالی به مناسبت عید نوروز

پیام تبریک رئیس جمهور آزربایجان شمالی به مناسبت عید نوروز

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آزربایجان به مناسبت فرار رسیدن عید نوروز، این عید باستانی را به ملت آزربایجان  شمالی تبریک گفته است.

به گزارش اوغوز تی وی، رئیس جمهور آزربایجان شمالی در پیام خود ضمن تبریک عید نوروز، برای مردم آزربایجان آرزوی موفقیت، خرسندی و سلامتی کرده است.

رئیس جمهور آزربایجان شمالی در پیام خود، عید نوروز را یکی از اعیاد ریشه‌دار در سرزمین آزربایجان نامیده است و تاکید کرده است، این عید یادگار اجدادمان می‌باشد.

الهام علی‌اف اضافه کرده است، عید باستانی نوروز در برابری و برادری مردم آزربایجان با اقلیت‌های مذهبی-فرهنگی این کشور نقش گسترده‌ای داشته است زیرا این عید همواره فرصتی برای فشردن دست‌های همدیگر شده است.

رئیس جمهور آزربایجان  شمالی همچنین در ادامه عید نوروز را به آزربایجانی‌هایی که خارج از جمهوری آزربایجان شمالی  زندگی می‌کنند، تبریگ گفته است.

عید نوروز که از کهن ترین عید های ملت تورک خوانده میشود، از دیر باز در بین تورک ها از اهمیت ویژه ای بر خوردار است طوری که با فرا رسیدن این عید باستانی  مراسم و آیین های خاصی به جا آورده میشود . تورک های آزربایجان جنوبی هم با اینکه در جغرافیای مو سوم به ایران  اسیر هستند ، با این حا ل هر ساله سعی می کنند مراسم خاص این عید باستانی را بر جای بیاورند  

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture