/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پیام تسلیت ملت تورک قشقائی به ملت تورک و برادر  آزربایجان به مناسبت درگذشت ۴۴ تن‌ از تورکان آزربایجان در حادثه سیل

پیام تسلیت ملت تورک قشقائی به ملت تورک و برادر  آزربایجان به مناسبت درگذشت ۴۴ تن‌ از تورکان آزربایجان در حادثه سیل

اوغوز تی‌وی :زیبای بی‌رحم

 ابرهای آزربایجان ، ابرهای تیره و تار ،ابر ظلمانی و سنگین و پیچان آزربایجان ، ابرهای جواهر ریز آزربایجان کارش گاهی از ریختن گوهر و اشک  بر دل ملت  غم دیده می گذرد تا بر مردمی که بر خود ستم وا میدارند  بی‌رحمی کند!
 

آری می بارد تا ریشه ی خشک شده مدیرت ، حق ، مطالبه و انصاف جان بگیرند.
آری می بارد که خاطرات و خاکسترهای سکوت درقبال آتش قطار را پاک نماید .
می بارد که داغ نبودن‌هایمان را تازه کند
می بارد، با بی‌رحمی تمام می بارد..
این رحمت الهی این چنین بی‌رحم میشود . تافرق رحمت و زحمت را  بدانیم
این است حکایت این زیبای بی‌رحم.
رودخانه‌های که ساکنینش  همه چیزش را به کویر میبخشد و کویر خشک را سرسبز میکند و خود از داشتن حتی یک پل درست حسابی بی‌بهره است حق دارد که گاهی چنین خشمگین شود و همه چیز را ببلعد.
رودخانه‌های که برایش شناسنامه جعلی میسازیم و بی‌مهری میبیند حق دارد که گاهی چنین بی‌مهری و بیرحمی کند.
آری هم خون آزربایجانی من حق من و تو از طبیعتی که رحمتش به کویر می رسد زحمت است ، حق من و تو از طبیعتی که  نعمتش به کویر می رود چنگال خونین است .حق من و تو از طبیعتی که سبزی‌اش به کویر می رود برف و سوز است با گل بنفشه سیاه پوش و  درد آلود.
ملت هم خون و هم زبان آزربایجان ، با قلبی محزون  و اندوهی سترگ ،  اشک ما مردم قشقایی نیز از این حادثه ی تلخ و سنگین جاری است.
تسلیت در برابر این غم واژه‌ای ناچیز است.امید که در این  فضای آکنده از غم و اندوه که فکرش نیز حزن انگیز و وصفش غم انگیز است منبع این پیام (همملت و  همزبانان قشقایی تان )را نیز در غم خود شریک بدانید.
مصيبت وارده را به خانواده‌های آن عزیزان و هم خونان و هم زبانان  آزربایجانی تسليت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال،برای عزیزان از دست رفته، غفران الهي و براي بازماندگان صبر جزيل مسئلت داریم..

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture