/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » چراغ سبز ایروان به تروریست های پ ک ک جهت استقرار در مناطق اشغالی قاراباغ

چراغ سبز ایروان به تروریست های پ ک ک جهت استقرار در مناطق اشغالی قاراباغ

اوغوز تی وی:گول‌بی رئیس انجمن افشای ادعاهای دروغین ارامنه, در کنفرانس خبری که با خبرنگاران داشت ,ضمن افشای اقدام ارامنه اشغالگر مبنی بر اجازه استقرار تروریست های پ ک ک و دیگر گروه های تروریستی در منطقه اشغالی  قاراباغ  اعلام کرد:ایروان با این کارها سعی دارد تا دست برتر مذاکرات را در موضوع قاراباغ در اختیار داشته باشد و دولت آزربایجان  شمالی را تحت فشار قرار دهد.ارامنه میخواهند از رابطه برادری دو دولت آذربایجان و تورکیه سؤ استفاده کنند.

به گزارش اوغوز تی وی به نقل از فاکت خبر آزربایجان  شمالی،گول‌بی در توضیح چرایی این اقدام گفته است, علت این تصمیم ارمنستان این است که خانواده های ارمنی به هیچ عنوان اجازه نمی دهند تا فرزندانشان در جبهه های مناطق اشغالی قاراباغ حاضر شوند و به این ترتیب جبهه های ارمنستان در منطقه قاراباغ خالی از سرباز شده است.  برای مهاجران ارمنی و کرد ایجاد وطن جعلی در اراضی‌ تاریخی تورکان و دشمنی با تورکان  امریست عادی که سالیان سال است, این خواست و خوی زیادی خواهی‌ توسط قدرت‌های بزرگ علیه دولت‌های تورک و ملت تورک هدایت میشود  .
به گزارش پایگاه خبری “سون سایفای” تورکیه، با افزایش فشارها و شروع عملیات های تورکیه بر علیه نیروهای کرد، عوامل  پ.ک.ک با برنامه و آرایش جدیدی قصد خروج از شمال عراق را دارند.
گفته می شود که بعضی از تروریستهای ارمنی تبار عضوپ.ک.ک ,در حال ایجاد زمینه های لازم برای انتقال تروریستهای پ.ک.ک به منطقه کوهستانی قاراباغ هستند.
ظاهرا کردهای تروریست  پ ک ک در ادامه سیاست های” کردستان واهی” این بار هم در دام ارامنه جانی و اشغالگرافتاده اند و قرار است تا نقش منجی را برای ارمنستان بازی کنند و البته احتمال دیگری که در این مورد می رود این است که احتمالا کردهای پ ک ک از این منطقه به عنوان عقبه ی امن خود استفاده  می کنند تا بهتر بتوانند در مناطق شرقی تورکیه به جنگ با نیروهای تورک بپردازند.گرچه ارامنه از روز ایجاد دولت جعلی ارمنستان بر روی اراضی‌ آزربایجان  وحتی در اشغال قاراباغ هیچ سیاست مستقل از روسیه را نتوانسته اتخاذ وأجرا کند .
نظریه دیگر در مورد  هماهنگ حرکت کردن تروریست‌های پ ک ک و جانی‌های ارمنی ,این است که حرکت ارامنه میتواند یک بازی روسی باشد.به گفته کار شناسان منطقه  روسیه پشت مهاجرت دادن پ ک ک‌های تروریست‌ به منطقه اشغالی قاراباغ  با دست ارامنه هستند.قابل ذکر است که ارامنه  بر خلاف تذکر‌ها و ۴ قطعنامه سازمان ملل در راستای ترک اراضی‌ اشغالی قاراباغ ، هنوز این اراضی‌ را با کمک   ایرانیان و روس‌ها تحت کنترل خود دارد و نیروهای نظامی روسی و  کمک‌های اقتصادی ایران به اشغال قرباغ و سیاست‌های آنتی تورک ارمنه علیه آزربایجان و تورکیه کمک به سزای دارد. به گفته بیشتر ناظران بین الملل, ارمنستان خود عروسک خیمه شبازی در دست روس و فارس است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture