/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » چند نواحی اشغالی در قارا باغ توسط ارتش آزربایجان پس گرفته شد-ویدیو

چند نواحی اشغالی در قارا باغ توسط ارتش آزربایجان پس گرفته شد-ویدیو

اوغوز تی وی:چند نواحی اشغال شده در قاراباغ کوهستانی، توسط ارتش آزربایجان از ارمنی های اشغالگر پس گرفته شده است.
نظامیان ارمنستان اشغالگر که از شب گذشته از نقاط مختلف خط جبهه، چند روستا و مواضع ارتش آزربایجان را آماج حملات خود قرار بودند، پاسخ کوبنده ای از سوی ارتش آزربایجان دریافت کردند.

به دنبال آتش گشودن نظامیان ارمنستان، نیروهای مسلح آزربایجان عکس العمل متقابلی انجام داده و عملیات هایی در مناطق تَرتَر، آغ دام، آغ دره و خوجاوند ترتیب دادند
ارتش آزربایجان موفق شده است طی عملیات هایی در برخی مناطق، در زمان کوتاهی نخستین خط دفاعی ارمنی ها که سالیان درازی است مستحکم شده بود را شکسته و برخی نواحی استراتژیک و مناطق مسکونی تحت اشغال ارمنی ها را پس بگیرد.
ارتش آزربایجان موفق شده است ناحیه اشغالی تالش کندی و منطقه اشغالی سِی سولان درقاراباغ کوهستانی را به طور کامل از وجود ارمنی های  اشغالگر پاکسازی و آزاد کند.
نیروهای مسلح آزربایجان همچنین کنترل بلندی “له له تپه” که از نظر جغرافیایی بسیار مهم بود، بدست گرفته است.

رسانه های آزربایجان گزارش دادند نیروهای ارتش آزربایجان درحال استقرار ادوات نظامی در مناطق آزاد شده هستند.

رییس جمهورترکمنستان شمالی  قربانقلی بردی محمداف، در تلوزیون دولتی این کشور اعلام کرد که “اگر آزربایجان بخواهد برای کمک حاضریم”
رجب طیب اردوغان طی تماس تلفنی شهادت  ۱۲نظامی آزربایجان را به الهام علیف تسلیت گفت. اردوغان آمادگی تورکیه  برای کمک به آزربایجان در هر نقطه از جنگ را اعلان کرده است.

ولادیمیر پوتین و باراک اوباما رییس جمهور‌های روسیه و امریکا از دو طرف خواسته اند به آتش بس پایدار باشد. قاراباغ با کمک نیروهای روسیه به اشغال ارمنستان درآمد و از آن پس تبدیل به پایگاه نظامی روسیه در منطقه شده است. به همین دلیل روسیه سالهاست مانع از آغاز جنگ توسط آزربایجان برای بازپس گیری قارا باغ شده است.

ﺳﺮﺍﻥ ﮔﺮﻭﻩ ﻣﯿﻨﺴﮏ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺍﻣﻨﯿﺖ ﻭ ﻫﻤﮑﺎﺭﯼ ﺍﺗﺤﺎﺩﯾﻪ ﺍﺭﻭﭘﺎ، هفته ﺁﯾﻨﺪﻩ ﺩﺭ ﻭﯾﻦ ﭘﺎﯾﺘﺨﺖ ﺍﺗﺮﯾﺶ ﮔﺮﺩﻫﻢ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺁﻣﺪ.
ﺍﯾﻦ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﻧﺎﮔﻬﺎﻧﯽ ﮔﺮﻭﻩ ﻣﯿﻨﺴﮏ، ﭘﺲ ﺍﺯ ﺩﺭﮔﯿﺮﯼ ﺑﻮﺟﻮﺩ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﯿﻦ ﺍﺭﺗﺶ ﺁزﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ﻭ ﺍﺭﻣﻨﺴﺘﺎﻥ ﺍﺷﻐﺎﻟﮕﺮ ﺩﺭ ﺧﻂ ﻣﻘﺪﻡ ﺟﺒﻬﻪ، ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.
در این میان تورکان آزربایجان در آزربایجان جنوبی  در صفحات تلگرام و فیسبوک  آمادگی خود را  جنگ در قاراباغ اعلان کرده و بیش از هزاران گروه و صفحه در  شبکه های اجتماعی   تورکان آزربایجان جنوبی  با هیجان اخبار را دنبال می‌کنند.

 

 

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

بعضی‌ از هموطنان در آزربایجان جنوبی  از دولت آزربایجان شمالی خواسته اند سربازان و فدائیان  از آزربایجان جنوبی را  قبول کند.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture