/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » کاخ سفید جواب خامنه ای را داد

کاخ سفید جواب خامنه ای را داد

اغوز تی وی :شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در واکنش به سخنان علی خامنه ای رهبر رژیم شوونیستی کشور موسوم به ایران گفت: “اگر ایران متوجه نیست که رئیس‌جمهور جدیدی سرکار آمده ، خودش را مسخره کرده است.”

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: امیدوارم نظام  تشخیص خواهد داد که رئیس جمهور تازه ی سر کار آمده به نظاره نخواهد نشست تا ایران تخطی از توافق یا نقض  هر گونه آن باشد  وآنرا به رخ بکشد.” اسپایسر در این نشست خبری هشدار داد که دولت آمریکا ممکن است در صورت ادامه “رفتار کنونی” ایران دست به اقدامات تازه بزند اما آنها را پیشاپیش اعلام نخواهد کرد.
خاطر نشان کنیم علی خامنه ای رهبر رژیم  پارسی-آخوندی دیروز به هشدارهای آمریکا جهت نقض حقوق بین المللی توسط ایران واکنش داده و گفته بود که رژیم یک قدم از اقدامات خود عقب نخواهد نشست و تهدیدهای آمریکا برای رژیم بی ثمر است .خامنه ای از ترامپ بخاطر نشان دادن چهره اصلی استکبار خود تشکر کرده و گفته بود که  ایران در روز ۲۲ بهمن جواب این تهدیدها را خواهد داد.
 

آقای ترامپ مکررا از سلف خود باراک اوباما به خاطر آنچه نرمش در برابر ایران می خواند و توافق اتمی با این کشور، برجام، انتقاد کرده است.

آقای اسپایسر گفت: “او (دونالد ترامپ) هر وقت لازم بداند تدابیری در پیش خواهد گرفت. رئیس جمهور همچنین بارها روشن کرده که پیشاپیش نخواهد گفت این اقدامات چه خواهد بود، و هیچ گزینه ای را نادیده نمی گیرد.”

آقای ترامپ گفته که هنگام بررسی تدابیر در برابر کشور موسوم به ایران گزینه نظامی را رد نمی کند.او کمتر از یک هفته پیش در توییتی نوشت: “ایران با آتش بازی می‌کند. من به مهربانی اوباما نیستم”. او در توئیت دیگری نوشت:”ایران نفس‌های آخرش را می‌کشید و در آستانه فروپاشی بود، تا اینکه آمریکا به میان آمد و با توافق هسته‌ای به این کشور زندگی دوباره‌ای به آنها بخشید: ۱۵۰ میلیارد دلار”.

آقای ترامپ همچنین توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی را یکی از بدترین توافق‌هایی که در تاریخ امضا شده نامیده است.آمریکا طی روزهای گذشته اعلام کرده همه گزینه ها را علیه رژیم فاشیستی ایرانی رادر میز خود دارد.منابع آمریکایی اعلام کردند دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا مشغول بررسی طرحی است تا سپاه پاسداران ایران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد.
پرزیدنت ترامپ افزود: آنها کشتیهای جنگی ما را با قایق های کوچک شان محاصره می کنند، آنها هیچ احترامی برای ما قائل نیست و چون فکر نمی‌کردند کسی پیدا شود و چنین توافق احمقانه‌ای را امضا کند.

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پیش بینی کرد که توافق جامع اتمی ایران با جامعه جهانی موسوم به برجام تغییری نخواهد کرد.

آقای رایان که یکشنبه ۱۷ بهمن در برنامه «دیدار با رسانه ها» در شبکه خبری ان بی سی شرکت کرده بود، ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد که هیچگاه از برجام حمایت نکرده است و به نظر او دولت آقای اوباما با توافق اتمی با تهران مرتکب «اشتباه بزرگی» شده است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پایان گفت که ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است و با توجه به ادامه آزمایش‌های موشکی توسط تهران، باید تحریم های آمریکا علیه ایران «گزنده تر و کمرشکن تر» شود.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز روز جمعه علیه فعالیت های ایران موضع گرفت. آقای فلین در بیانیه ای که روز جمعه صادر کرد گفت جامعه بین الملل بیش از حد در برابر رفتار بد ایران شکیبایی به خرج داده و دولت ترامپ دیگر رفتارهای تحریک آمیز ایران را تحمل نمی کند.

بیانیه آقای فلین بعد از اضافه شدن نام ۱۳ فرد و ۱۲ شرکت جدید به لیست تحریم های آمریکا علیه ایران صورت گرفت.

فلین در بیانیه خود با تاکید بر اینکه این تحریم ها با برنامه موشکی ایران و فعالیت نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ربط دارد، گفت جمهوری اسلامی ایران حامی اصلی تروریسم است و در فعالیتهای خشونت آمیزی که باعث برهم خوردن ثبات در منطقه خاورمیانه می شود، نقش دارد یا از آنها حمایت می کند.

در روزهای اخیر، مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه ای با ای‌بی‌سی نیوز، به ایران هشداری جدی داد. آقای پنس حین هشدار جدی به ایران گفت «بهتر است ایران عزم و اراده رئیس‌ جمهوری جدید آمریکا را محک نزند.» 

 

سباستین گورکا، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، صریحا اعلام کرد تحریم های جدید علیه ایران پیامی واضح از سوی کابینه جدید به «دیکتاتوری مذهبی» ایران است.

آقای گورکا، که جمعه شب ۱۵ بهمن ماه، در مصاحبه ای اختصاصی به پرسش های شان هنیتی مجری شبکه خبری فاکس نیوز پاسخ می داد گفت  در تهران رژیمی وجود دارد که با حمایت مالی اش از تروریسم، و گروه های نیابتی ، و ارعاب و تهدید، کشورهای منطقه، از یمن گرفته تا عراق، و سراسر دنیا را بی ثبات می کند، و ما با کشیدن خط قرمزهای بسیار بسیار شفاف، این پیام را برایشان می فرستیم که باید به چنین رفتاری پایان دهند. آقای گورکا گفت به امید خدا، ملاها، که در کانون قدرت این دیکتاتوری مذهبی هستند ، خواهند فهمید که دیگر به روال معمول نمی توانند به این رفتارشان ادامه دهند. 

آمریکا می‌گوید آزمایش‌های موشکی ایران خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است. دولت آمریکا در واکنش به آن آزمایش ۱۳ شخص و ۱۲ نهاد را به فهرست تحریم‌های ایران اضافه کرد. ۸ نفر از اشخاص و پنج مورد از نهادها ایرانی هستند.

قراردادن نام سپاه در فهرست سازمان های تروریستی

رویترز در گزارشی به نقل از چند مقام رسمی آمریکا اعلام کرد دولت ترامپ از نهادهایی در این کشور خواسته تا طرحی را بررسی کنند که می تواند به قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  را به فهرست سازمان های تروریستی منجر شود.

رویترز روز چهارشنبه ۲۰ بهمن، در گزارش خود نوشت این مقام های آمریکایی گفته اند که چند نهاد دولت که در مسایل مربوط به فهرست سازمان های تروریستی فعالیت دارند، برای قراردادن احتمالی نام سپاه در این لیست مورد مشورت قرار گرفته اند.

رویترز می گوید هنوز نسخه طرح احتمالی برای قراردادن نام سپاه در فهرست سازمان های تروریستی را ندیده است. همچنین هنوز کاخ سفید به این خبر واکنشی نشان نداده است.

در حال حاضر تعدادی از مقام‌های سپاه پاسداران و شرکت‌های وابسته به آن و حتی شرکت‌های خارجی که با سپاه کار می کنند، در لیست تحریم‌های آمریکا قرار دارند.

سپاه پاسداران که قوی‌ترین نهاد نظامی  و تروریستی  در رژیم اشغالگر ایران است، در تقریبا تمام صنایع و تجارت‌های کلیدی رژیم فارس چه در داخل و چه با دنیای خارج به انواع مختلف دخیل است. جمهوری اسلامی ایران نقش سپاه در فعالیت‌های تروریستی را رد می کند.

در حال حاضر سپاه قدس به فرماندهی قاسم سلیمانی شاخه برون مرزی سپاه است و در کشورهای عراق و سوریه فعالیت نظامی- تروریستی دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قرار دادن احتمالی سپاه پاسداران در فهرست سازمانهای تروریست نیز در راستای «دلسرد کردن» و ممانعت از سرمایه گذاری‌های خارجی درکشور موسوم به ایران است، که مستقیما به تضعیف بنیه اقتصادی سپاه   پاسداران منجر خواهد شد.چون سپاه ۹۰% اقتصاد ایران را در دست دارد و یکی‌ از مافیا های بزرگ اقتصادی منطقه و جهان به حساب میآید.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture