/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » کشته شدن یک غیر نظامی درخط جبهه قاراباغ بدست نیروهای نیرو های متجاوز ارمنی

کشته شدن یک غیر نظامی درخط جبهه قاراباغ بدست نیروهای نیرو های متجاوز ارمنی

اوغوز تی وی:بامداد شنبه ۱۴فروردین۹۵ با حمله توپخانه ای ارمنستان تنش در منطقه اشغالی قره باغ بار دیگر شدت گرفت.

به نوشته خبرگزاری آپا، در نتیجه حمله طرف ارمنی، یک غیر نظامی در روستای «قارا آغاج» در ترتر کشته و دستکم یک نفر دیگر زخمی شده است.

وزارت دفاع آذربایجان در بیانیه‌ای مدعی شده ارتش ارمنستان با استفاده از خمپاره و سلاح‌های سنگین در طول ۲۴ ساعت گذشته «۱۲۷ بار» در طول مرز آتش گشوده است.

به گزارش رادیوفردا، ساعتی پیش رسانه‌های ارمنی گزارش دادند که یک هلی‌کوپتر نظامی آذربایجان در جریان این درگیری‌ها ساقط شده است.

با این حال وزارت دفاع آذربایجان در گفت‌وگو با خبرگزاری ترند گزارش‌ها از سقوط هلی‌کوپتر آذربایجانی در مرز دو کشور را رد کرد.

در پی انتشار گزارش‌هایی از درگیری «شدید» میان نیروهای آذربایجان و ارمنستان، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه روز شنبه از قول ولادیمیر پوتین خواست که این درگیری‌ها بلافاصله متوقف شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مسکو، روز شنبه، ۱۴ فروردین‌ماه، خبر داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، «آتش‌بس فوری» در ‌قره‌باغ و «خویشتن‌داری طرفین» را خواستار شده است.

اختلافات ارضی  آذربایجان و ارمنستان به بروز جنگی خونین در اوائل دهه نود میلادی و کشته و زخمی و آواره شدن گروه زیادی از مردم منجر شد.

برآورد می‌شود که در جریان درگیری‌های دو طرف در فاصله سال‌های ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ حدود ۳۰ هزار نفر کشته و یک میلیون نفر آواره شده‌اند.

منطقه قره‌باغ علیا از سوی جامعه جهانی جزئی از خاک جمهوری آذربایجان شناخته می‌شود، اما تحت تسلط ارامنه ساکن این منطقه قرار دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture