/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » کلیه منسوبین ساختار دولت موازی از بنیه نیروهای مسلح پاکسازی شد

کلیه منسوبین ساختار دولت موازی از بنیه نیروهای مسلح پاکسازی شد

اوغوز تی وی:امید دوندار، جانشین موقت رئیس ستاد کل ارتش ترکیه: یروهای مسلح ترکیه همچنانکه لازمه یک دولت دموکراتیک و مبتنی بر حقوق می باشد، نهادی در خدمت به دولت و ملت خواهد بود

امید دوندار، جانشین موقت رئیس ستاد کل ارتش ترکیه در نشست خبری در فرودگاه آتاتورک طی سخنانی اظهار داشت: اقدام کودتا را با اتخاذ تدابیری از سوی نیروهای امنیتی و دادستانی کشور به سرعت مهار کردیم. ملت و دولت یک اتحاد تاریخی به نمایش گذاشتند و این اقدام را شکست دادند. متاسفانه در این ماجرا کشورمان شاهد جنایت گروهی شد که مجلس و ارگان های دولتی را بمباران و به سوی شهروندانمان تیراندازی کرد. این افراد سلاح‌هایی را که برای حفاظت و دفاع از میهن به آنها داده شده، به سوی مردم نشانه گرفتند، بنابراین ملت این افراد را فراموش نخواهد کرد. از تمامی کسانی که از دولت حمایت کردند، تشکر می کنم. ملت به هیچ عنوان نگران نباشد و این را بداند که کشورمان دفتر کودتا و سرکشی های نظامی را برای همیشه بسته است.
 
ارتشبد امید دوندار با اعلام اینکه حلوصی آکار رئیس ستاد کل ارتش ترکیه بر سر کار خود بازگشته است، گفت: در رابطه با سایر فرماندهان هم اکنون نمی توانم اطلاعات دقیقتری ارائه کنم.
 
دوندار با تاکید بر اینکه کلیه منسوبین ساختار دولت موازی از بنیه نیروهای مسلح پاکسازی شده اند، گفت: خائنین به ملت و دولت بطور قطع به مجازات عمل خود خواهند رسید. نیروهای مسلح ترکیه همچنانکه لازمه یک دولت دموکراتیک و مبتنی بر حقوق می باشد، نهادی در خدمت به دولت و ملت خواهد بود. از تمامی احزاب و رسانه های گروهی که از دموکراسی و اراده ملی دفاع کردند، بسیار سپاسگزارم.
منبع ت ر ت فارسی
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture