/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » گروه «جيش العدل» 10 سرباز ایران را در مرز زاهدان كشت

گروه «جيش العدل» 10 سرباز ایران را در مرز زاهدان كشت

اوغوز تی وی:علی موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اعلام كرد كه چهارشنبه 26 آوریل،10 تن از ماموران مرزبانی منطقه میرجاوه در درگيرى با اعضای گروه «جیش العدل» از گروه‌هاى مسلح بلوچ مخالف نظام ایران، كشته شدند.

به گزارش خبرگزارى دولتى ايران (ايرنا)، علی موحدی راد روز پنجشنبه گفت كه به علاوه 10مامور كشته شده، 2 مرزبان نیز در این حادثه مجروح شدند که یکی از آن‌ها تحت عمل جراحی قرار گرفت و دیگری وضعیت بهتری دارد.

دادستان زاهدان افزود كه 11 تن از ماموران مرزبانی متشکل از سه نیروی کادر و هشت سرباز وظیفه حدود ساعت 20 چهارشنبه شب در منطقه مرزی چاهند و میرجاوه به هنگام تعویض پست هدف حمله نیروهای گروه «جيش العدل» قرار گرفته و سه درجه دار و 6 سرباز وظیفه مرزبانی در این حادثه بر اثر تیراندازی با تیربار گرینف كشته شده‌اند.

بنا بر اظهارات موحدى راد، افراد مسلح بعد از درگيرى به عمق خاک پاکستان گريخته و از طريق منطقه مرزی دارای پوشش جنگلی است، بلافاصله به عمق خاک کشور همسایه فرار کردند.

از سوى ديگر، گروه «جیش العدل» با صدور بيانيه‌اى كه در وبسايت «عدالت نيوز» منتشر شده اعلام کرد كه اعضايش در حمله به نيروى انتظامى در مير جاوه، 10 نفر از ماموران را كشتند.

در اين بيانيه آمده است: «سازمان جیش العدل اعلام می‌دارد که مبارزات دفاعی سازمان به شدت و قدرت تمام تا زمان حصول نتیجه و رسیدن به خواسته‌های ملی و مذهبی ادامه وگسترش خواهد یافت و در هر کمینگاه متجاوزین به حق و هویت و توهین کنندگان به عقاید و باورهایمان را در باتلاق بلوچستان گرفتار خواهیم کرد».

گروه جيش العدل در بیانیه خود افزوده است : «عملیات دفاعی امروز ما ادامه سلسله مقاومت عدالت خواهانه است و بنا به حق مسلم دفاع در برابر رژیمی که حق و هویت ملی و مذهبی مان را مورد تجاوزو تهدید و در معرض نابودی قرار داده و نسل کشی سیستماتیکی را با انگ ها و اهرمهای مختلف نظامی و امنیتی در حال اجراست و سیاست تجزیه ونابودی جغرافیای بومی ما را در دست داشته و هزاران تن از مردم ما را به اتهام تفتیش عقاید و دیگر اتهامات بی اساس به زندان افکنده است».

در پایان این بیانیه آمده است: «مقاومت دفاعی سازمان مقاومتی جهت دفع ستم و استقرار عدالت است و این مقاومت تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت».

گفتنى است حكومت جمهوری اسلامی از گروه‌های مسلح مانند «جیش العدل» كه عمليات مسلحانه متعددى را عليه نيروى انتظامى و سپاه پاسداران در بلوچستان انجام مى دهد به عنوان «گروه های معاند» و «تروريست» یاد می‌‎کند. اما اين گروه‌ها مى‌گويند كه براى رفع تبعيض قومى ومذهبى عليه بلوچها واهل سنت در ایران به «مبارزه مسلحانه» روى آورده‌اند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture