/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » گستاخی کاندیدای تالشی: تورک های رشت مهاجر هستند

گستاخی کاندیدای تالشی: تورک های رشت مهاجر هستند

اوغوز تی وی:(عظمتی )از کاندیداهای تالشی  از حوزه انتخاباتی رشت در اظهاراتی تورک ها را در شهرهای تاریخی آزربایجان جنوبی ، چون انزلی، هشتپر و آستارا  مهاجر خوانده است.

به گزارش اوغوز تی وی ، در روزهای گذشته در جریان تبلیغات انتخاباتی ؛عظمتی:کاندیدای تالشی از حوزه  رشت در اظهارات تحریک آمیز  و سفیحانه  در راستای سیاست تجزیه آزربایجان جنوبی توسط حکومت ایران گفته است:” از آستارا تا رودبار،این اراض متعلق به تالشها میباشد،و تورکها مهاجرند ونباید تورک ها را  با کردهای مهاباد ،که بومیان انجا هستند مقایسه کرد ولذا نباید درخواست داشتن  صدا وسیما در استان گیلان داشته باشند. ”

گفتنی است عوامل حکومت نژادپرست ایران در حالی این ادعاهای بی اساس را مطرح میکنند که شهرهای آستارا، هشتپر ، انزلی و … در سده های گذشته   شخصیت های مهم و تاریخی  به آزربایجان و حتی به جهان تورک ارائه داده اند، از جمله دکتر بهزاد بهزادی فولکولور شناس و شاعر معروف در جهان تورک سهراب طاهر از این دیار میباشند.

 

 خاطر نشان میشویم دولت فاشیست و تورک ستیز ایران در راستای تورک ستیزی پیشتر از ایجاد  استانی جدید با نام تالش جنوبی خبر داده بود .  این در حالی است که در مرکز استان گیلان (رشت) بیش از یک سوم این  شهر را تورک ها   تشکیل می دهند

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture