/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » یوروش مهرعلی بیگلو به مرخصی سه روزه آمد

یوروش مهرعلی بیگلو به مرخصی سه روزه آمد

اوغوز تی وی: یوروش مهر علی بیگلو فعال ملی و عضو کمیته مرکزی تشکیلات یئنی گاموح 22 مرداد سال جاری به مرخصی سه روز ه آمد

آیت مهرعلی بیگلو، فعال ملی زندانی در زندان تبریز که از ماههای پایانی سال ۹۱ در زندان به سر می برد، با گذراندن بیش از یک سوم حکم خود و با وجود درخواست‌های مکرر برای آزادی مشروط، این درخواست ایشان توسط دادگاه و دستگاه قضایی پذیرفته نشده بود.

حکم ۹ ساله این فعال ملی پس از تجمیع احکام صادره به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرده است.

لازم به ذکر است که آیت مهرعلی بیگلو در طول دوران حبس خود تنها یکبار و آنهم پس از اعلام اعتصاب غذا به مرخصی آمد. تقاضای مهرعلی بیگلو در آن اعتصاب غذا انتقال به زندان جلفا بود. اما تنها پس از اقامتی ۴۵ روزه و استفاده از مرخصی، وی را دوباره به زندان تبریز بازگرداندند.

آیت مهرعلی بیگلو در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۱ همراه با محمود فضلی، شهرام رادمهر، لطیف حسنی و بهبود قلی‌زاده، چهار فعال ملیدیگر بازداشت شد.

 اتهامات این فعالین مدنی، عضویت در کمیته مرکزی گاموح (یک حزب سیاسی)، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام اعلام شده است.

پیشتر نیز آیت مهرعلی بیگلو فعال سابق دانشجویی، ظهر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ٨۹ در منزل شخصی خود در شهر صوفیان از توابع شهرستان تبریز بازداشت و به اطلاعات تبریز منتقل شده بود.

این فعال مدنی همچنین در مراسم بزرگداشت پروفسور زهتابی در ۲۱ آذر ۸۱ و مراسم سالروز تولد بابک در تیرماه ۸۳ بازداشت و به احکام حبس محکوم گردیده بود. آیت مهر علی بیگلو مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز و فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران است.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture