/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » یونسکو «نوروز» را به تُورکان جهان تبریک گفت هزاران ایرانی(آریایی)به پیج اینستاگرام یونسکو، حمله‌ کرده و به صورت گسترده فحاشی کردند

یونسکو «نوروز» را به تُورکان جهان تبریک گفت هزاران ایرانی(آریایی)به پیج اینستاگرام یونسکو، حمله‌ کرده و به صورت گسترده فحاشی کردند

اوغوز تی‌وی :سازمان یونسکو در صفحه اینستاگرام خود با گذاشتن ترانه تورکی یئنی ایل بایرامی را به کشورهای تورک  و تورکان تحت اشغال توران که صاحبان اصلی‌ و بانی‌ اوغوز بایرامی هستند تبریک گفت.

سازمان  آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در صفحه رسمی ایسنتاگرام‌اش، با اشاره به تاریخ کهن  اوغوز “نوروز” آورده است: «برای بخش بزرگی از جمعیت کره زمین، اولین روز بهار مصادف است با آغاز سال جدید. امروزه، نه تنها در بسیاری از کشورهای آسیا و منطقه قفقاز، بلکه در سراسر جهان، میلیون‌ها خانواده در حال جشن گرفتن بهار نو هستند. تاریخچه این سنت به هزاران سال قبل بر می‌گردد. جشن نوروز، این سنت کهن را دریابید و با یک پیام مثبت به استقبال بهار بروید!. بهار نو مبارک!.»

یونسکو در این پیام تاکید دارد: «نوروز عمدتا در  قرقیزستان، پاکستان، ترکیه، ازبکستان، تاجیکستان، پاکستان، افغانستان، آذربایجان شمالی ,عراق , ایران، هند” برگزار می‌شود.» نوروز عید باستانی تُورکان و روز آغاز بهار است. قدیمی ترین مراسم تُورکان که مفاهیم طبیعت، خدا و انسان را در محدودة دینی گؤگ تُرک؛ یعنی باورهای «شامانی»  در بر می‌گیرد. 
 هزاران کاربر ایرانی(آریایی)به دلیل انتشار ترانه‌ای به زبان تورکی در خصوص عید نوروز در اینستاگرام یونسکو،به این پیج حمله‌ کرده و به صورت گسترده اقدام به فحاشی می‌‌کنند.این فحاشی‌ها تا لحظه تنظیم این خبر ادامه دارد  ایرانیان ادعا دارند نوروز و تمامی‌ مراسم آن از آن‌ ایرانی‌‌ها یعنی پرشین فارس‌ها می‌باشد .

بهار نو این عید قدیم تورک که بانی‌ رسمی‌ شدن آن ملک شاه سلجوقی سلطان تورک بود در مناطق مختلف جهان تُورک، با نامهای مختلفی از جمله اولوسون اولو گونو، یئنگی گون، مارت دوققوزو، مره که، قوجا بایرام، شکر بایرام، یاز بایرامی، سلطان بایرام و … نامیده می‌شود.

سلجوقیان از جمله امپراطور‌هایی‌ تورک بودند که برآزربایجان, توران, جغرافیایی امروزی ایران و فارسستان حکومت کرده اند.ملک شاه سلطان سلجوقی عید هزاران ساله تورک‌ها که میراث تورکان سومر بود را بطور عید رسمی‌ دولت سلجوقی نامید و تقویم جلالی‌ را (که تقویم امروزی که نزدیک به ۱۳۹۶ سال از ایجاد و گاه‌شماری می‌گذرد ) را تقویم تورکان اعلام کرد .تقویم جلالی تورک‌ به استناد پژوهش محققان و گفته‌های اخترشناسان، دقیق‌ترین گاهشمار جهانی است.

در برابر تقویم اروپایی که در هر ۲۵۰۰ سال یک روز خطا دارد، گاهشمار جلالی در هر ۱۰ هزار سال یک ثانیه خطا دارد.بر اساس تقویم باستانی تُورکان، از قرن هشتم پیش از میلاد تاکنون تُورکان این روز را جشن می‌گیرند و آیین‌های خاص آن را به جای می‌آورند. قدمت عید اوغوز بایرمی به بیش از ۳ هزار سال پیش باز می‌گردد. این عید از سال ۲۰۰۹ در فهرست ویژه میراث فرهنگی بشریت یونسکو به عنوان یک جشن با “تنوعی غنی و حاوی صلح و همبستگی میان بشریت” قرار گرفته است.

زمانی‌ که رضا پالانی این تقویم و این مراسم را بنام ایرانی‌ جعل میکرد بجز ترکیه تازه نوپا اکثر کشور‌ها و جامعه‌های تورک دارای دولت مستقل نبودند در این تاریخ جعل کنی‌ می‌دانیم که نقش غرب بسیار پر رنگ است . گاهشمارتورک‌ جلالی که فارسها بنام تقویم ایرانی=فارس جعل و دزدی میکنند، تا ۸۵ سال پیش, در دورۀ رضا پالانی با رنگ پان ایرانیسمی و شوونیسمی فارسی تغییر داده شد نام های تورکی و مراسم و یاد داشتهای تاریخی تورکی فارسیزه شد ونام ماه‌های گاه‌شماری رسمی، بر اساس گاه‌شماری اوستایی نو و تاریخ ساختگی آریایی آراسته شد ولی در اصل یک تقویم و محصول علم عالمان تورک است. به همراه تحریف و انکار تاریخ عظیم تورک و اعمال سیاست های تورک ستیزی و اشغالگرایانه علیه آزربایجان و وطن ملل غیر فارس این تقویم را تقویم آریایی ایرانی نامید.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture