/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » یک بام و دو هوای تلویزیون (رسانه ملی فارس)، از مجاز بودن ترانه و رقص کردی تا ممنوعیت هنر آزربایجانی در تلویزیون!

یک بام و دو هوای تلویزیون (رسانه ملی فارس)، از مجاز بودن ترانه و رقص کردی تا ممنوعیت هنر آزربایجانی در تلویزیون!

آیا تلویزیون که این همه در مورد زبان ترکی ، نشان دادن آلات موسیقی و رقص تورکی آزربایجانی حساسیت نشان می دهد آیا نمی تواند در مورد زبان و ادبیات آزربایجانی و حرکات موزون مردم این خطه که به داشتن فرهنگ و آداب و رسوم سنتی غنی و فاخر و به دور از ابتذال شهره است اقدام کند؟
 طی روز های گذشته برنامه «خندوانه» یکشنبه شب که با حضوراکراد مهاجربرگزار شد با اجرای ترانه کردی جناب خان و رقص کردی رامبد جوان همراه بود.
در این برنامه رامبد جوان لباس متحدالشکل کردی بر تن کرد و همپای مهمانان برنامه، کردی رقصید که البته با دید مثبت  می توان آن را کاری هنری و در راستای احترام بهحقوق پناهنده گان کرد  و مهاجرین کرد ایرانی  تعبیر کرد.
اکنون جای این سوال باقی است که آیا تلویزیون که این همه در مورد زبان تورکی ، نشان دادن آلات موسیقی و رقص تورکی آزربایجانی حساسیت نشان می دهد آیا نمی تواند در مورد زبان و ادبیات آزربایجانی و حرکات موزون مردم این خطه که به داشتن فرهنگ و آداب و رسوم سنتی غنی و فاخر و به دور از ابتذال شهره است اقدام کند؟
تردیدی نیست که هنر حرکات موزون آزربایجانی، نه یک رقص مبتذل و بزمی بلکه بیشتر به عنوان یک حرکت فرهنگی و هنری و «رزمی» شناخته می شود که حکایتگر، شور و اشتیاق زنان و مردان این سرزمین برای مبارزه و جدال با دشمنان و زورگویان است.
چه خوب است برنامه خندوانه و یا سایر برنامه های پرطرفدار تلویزیون ملی، در معرفی و آشنا ساختن مردم تمام  جغرافیای موسوم به ایران، به دور از تعصب و تبعیض و اجحاف، به فولکلور ملت تورک در آزربایجان جنوبی نیزاهتمام ورزد. اما چیزی که اعیان است این برنامه ها نه تنها یک برنامه صرفا هنری اسن بلکه گرداننده گان ان از طرف حکومت فارس ایران دستور دارند تا به چپاول خاک و مدنیت آزربایجان جنوبی بپردازند و این بار هم با نام برنامه خندوانه و در اصل کرد نشین نشان دادن غرب آزربایجان نشان از  نقشه شوم و پلید حکومت فارس دارد  

خاطر نشان میشویم در  ادامه این سیاست های  پان فارسی در مد یا های دولتی ایران خبری درج شد و از افتتاح چندین پروژه عمرانی در سویوق بولاغ آزربایجان ولی با نام  جعلی کردی خبر داده شد  حکومت پان فارس ایران در ادامه ساست های ضد تورکی خود این بار  سعی دارد اکراد مهاجررا  که به اعتراف خودشاناز عراق به غرب آزربایجان توسط این حکومت آورده شده اند، به عنوان ماشه و مانع جلوی ملت تورک در آزربایجان  جنوبی قرار دهد

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture