/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ۱۳ نفر دیگر در ایران اعدام شد روحانی در بین ریس جمهورها رکورددار در اعدام
۱۳ نفر دیگر در ایران اعدام شروحانی در بین ریس جمهورها رکورددار در اعدام

۱۳ نفر دیگر در ایران اعدام شد روحانی در بین ریس جمهورها رکورددار در اعدام

اوغوزتی‌وی:صبح روز چهارشنبه ۲۹ آذر ماه حکم اعدام دستکم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. این زندانیان که عمدتا با اتهام قتل عمد به اعدام محکوم شده بودند روز دوشنبه ۲۷ آذر ماه در یک گروه ده نفری از بندهای مختلف این زندان جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.

اسامی چهار تن از اعدام شدگان که تا لحظه تنظیم این گزارش احراز شده عبارت است از: «مصطفی چهاردولی» از بند ۱، «امیرعباس اردستانی» از بند ۳، «حمید عبدالهی» از بند ۶ (جوانان)، «نیما اسماعیلیان» از بند ۴.«محمد قباد» از بند ۱۰ و «علی معصومی» از بند ۷ نام دو تن از زندانیانی است که با اخذ رضایت و یا مهلت از شاکیان پرونده به بندهای خود بازگشتند.یک زندانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان مرکزی زنجان اعدام شد.همچنین صبح روز سه‌شنبه ۲۸ آذر ماه، حکم اعدام یک زندانی در محوطه زندان مرکزی زنجان به اجرا درآمد. هویت این زندانی که به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود «یاسین عابدی» اهل قزوین  است.

طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۱۴۲ اعدام از میان ۵۳۰ اعدام در سال ۲۰۱۶ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. ایران نسبت به جمعیت کشور مقام اول را در جهان از لحاظ تعداد زندانی های اعدامی دارا می باشد. در دوره نخست ریاست جمهوری حسن روحانی بیش از۲۰۰۰ مرد و بیشتراز ۸۰ زن در ایران اعدام شده اند.اما ارقام اصلی را باید بسیار بالاتر از این فرض کرد چرا که بیشتر اعدامها در ایران در خفا و دور از چشم مردم به جز کسانی که آنرا اجرا می کنند صورت می گیرد.هر ساله صدها نفر به عناوین مختلف توسط سیستم قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران اعدام می شوند. 

حسن روحانی برخلاف وعده‌هایش و تبلیغاتش در مقایسه با عضو‌های رژیم غاصب همچون ابراهیمی، دارای کارنامه خونین و قتل عام‌های گسترده است . روحانی یکی‌ از افراد حیله‌گر رژیم  در نقش دبیر کّل امنیت ملی‌ کشور (بالاترین مقام بعد از خامنه ای و اولین مقام امنیتی حتی بالاتر از وزیر اطلاعات)در چیدن نقشه‌های کثیف علیه حرکت ملی‌ آزربایجان  جنوبی,  و فرد فعال رژیم در ۳۷ سال برای نابودی تورک‌های اسیر در ایران می‌باشد.
آمار بالای اعدام ، خشکاندن دریاچه اورمیه ، بالا رفتن تعداد دستگیر شدگان ملی‌ آزربایجان ، سنگین شدن احکام  جزائی و اتهامات  واهی علیه فعالین ملی‌ آزربایجان جنوبی، صورت گرفتن پروسه کوردیزه شدن شهر‌های آزربایجان غربی بدست رژیم ایران،بالا رفتن تبلیغات‌های سیاسی و کمک‌های نظامی در کردستان سازی از اراضی‌ آزربایجان با کورد‌های مهاجر ،بالا رفتن آمار بیکاری و اعتیاد در آزربایجان جنوبی ،حریص شدن رژیم در تالان  ثروت‌های آزربایجان ، صمیمی‌ تر شدن روابط ارمنستان و ایران  و گسترش ۵ برابری کمک‌های اقتصادی به اشغالگران ارمنی ،بیشتر شدن نقض حقوق زنان….. تنها چند نمونه درخشان از کارنامه این آخوند حیله گر است .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture